امکان تسویه ۶۵ هزار میلیارد تومان بدهی دولت به بانک‌ها از محل ظرفیت‌های برنامه بودجه ۹۸

معاون وزیر اقتصاد در ارومیه گفت: بیش از ۸۵ درصد منابع تجهیز شده بانک‌های دولتی از محل سپرده های مردم استان، در خود آذربایجان‌غربی صرف پرداخت تسهیلات و توسعه شده است.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، کمیسون هماهنگی بانک‌های استان با حضور معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد برگزار شد.

معمارنژاد معاون هماهنگی امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی با اشاره به نام‌گذاری سال ۱۳۹۸ از سوی مقام معظم رهبری، گفت: به منظور تجهیز بانکها براساس دستور رئیس جمهور از محل ظرفیت‌های برنامه بودجه ۱۳۹۸، دولت می‌تواند ۶۵ هزار میلیار تومان بدهی خود به بانک ها را در اشکال متنوع تسویه نماید.

وی افزود: در تخصیص منابع و ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی، اولویت دولت، بنگاه‌های کوچک و متوسط است تا هم زمان اقتصاد، مردمی‌تر و سطح اشتغال حفظ و افزایش آن را شاهد باشیم.

معمارنژاد افزود: خوشبختانه بانکهای دولتی در استان آذربایجان غربی بیش از ۸۵ درصد منابع بانکی جذب شده از محل سپرده های مردم را در خود استان صرف ارائه تسهیلات کرده اند که این مقدار از میانگین کشوری بالاتر می‌باشد.

داود غفارپور گفت: به زودی کمیته‌ای جهت وصول مطالبات معوق بانکهای استان تشکیل خواهد شد تا شاهد افزایش منابع و در نتیجه اختصاص منابع بیشتر به سمت واحدهای تولیدی بازار محور باشیم.

۴۶

کد خبر 1251601

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =