پنتاگون نمی داند «اون» چه موشکی آزمایش کرده است!

ایسنا نوشت: وزیر دفاع موقت آمریکا تأیید کرد که کره شمالی یک آزمایش تسلیحاتی انجام داده اما این سلاح یک موشک بالستیک نبوده است.

 به گزارش پایگاه خبری هیل، پاتریک شاناهان، وزیر دفاع موقت آمریکا پیش از دیدار با وزیر دفاع آلبانی به خبرنگاران گفت: من به جزئیات درباره این آزمایش اشاره‌ای نمی‌کنم اما باید بگویم که آزمایش اخیر تسلیحاتی از سوی دولت کره شمالی، آزمایش موشک بالستیک نبوده است.

وزیر دفاع موقت آمریکا در پاسخ به این سوال که آیا کره شمالی چیزی را از روی زمین یا هوا آزمایش کرده، گفت: شما می‌توانید چیزی را شلیک کنید، پرتاب کنید یا آزمایش کنید. اینها واژه‌هایی هم معنا هستند.

وی به صورت مستقیم به سوالی درباره اینکه آیا این سلاح یک ظرفیت و قابلیت جدید است، پاسخ نداد و گفت: تنها چیزی که می‌توانم در اینجا بگویم این است که سلاح آزمایش شده از سوی پیونگ یانگ، یک سلاح بالستیک نبوده است.

وزیر دفاع موقت آمریکا همچنین افزود: تغییری در موضع یا عملیات ما پس از این آزمایش از سوی کره شمالی صورت نگرفته است.

رسانه‌های کره شمالی چهارشنبه شب گزارش دادند که کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی بر آزمایش نوعی جدیدی از سلاح تکنیکی رهگیر ناظر بوده است.

رهبری کره شمالی این آزمایش را یک رویداد بسیار جدی و مهم توصیف کرده است.

خبرگزاری رسمی کره شمالی همچنین به نوع سلاح آزمایش شده اشاره‌ای نکرد اما کارشناسان گفته‌اند که استفاده از واژه تکنیکی به نظر برای شلیک یک موشک کوتاه برد بوده است.

به نظر می‌رسد که آزمایش روز چهارشنبه از سوی کره شمالی به تعبیری نشانه‌ای از بی صبری رو به رشد کره شمالی است.

وزیر دفاع موقت آمریکا همچنین گفت که به دنبال قضاوت زودهنگام درباره این آزمایش موشکی از سوی کره شمالی نیست.

در همین حال، شبکه خبری سی. ان. ان از قول اطلاعات آمریکا گزارش داد که ایالات متحده بر این باور است که آزمایش صورت گرفته، موفقیت آمیز نبوده است.

310311

کد خبر 1251824

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =