توزیع گسترده چادر و اقلام خوراکی میان سیل‌زدگان لرستان

فارس نوشت: مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت که بیش از ۱۳ هزار چادر امدادی بین سیل زدگان لرستانی توزیع شده است.

صارم رضایی شامگاه امشب در جمع خبرنگاران به فعالیت‌های جمعیت هلال احمر لرستان در سیل فروردین اشاره کرد و گفت: به دنبال وقوع سیلاب سهمگین در لرستان جمعیت هلال احمر به آماده‌باش کامل در آمد و توانست با برنامه‌ریزی‌های خود نقش بسیار تاثیرگذاری در کاهش تلفات انسانی و همچنین حضور پر رنگی در عملیات امداد رسانی به آسیب دیدگان داشته باشد.

وی افزود: تیم امداد هوایی با بهره مندی از ۱۴ بالگرد بیش از ۷۰۰ سورتی پرواز انجام داد که در پی آن به ۱۸ هزار نفر امدادرسانی صورت گرفت.

بیش از ۱۳ هزار چادر امدادی بین سیل زدگان در لرستان توزیع شد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: در سیل اخیر ۱۱ استان کشور نیروهای امدادی عملیاتی و تجهیزاتی خود را در اختیار جمعیت هلال احمر استان قرار دادند که با احتساب تیم‌های امدادی در خود لرستان، در مجموع ۲۵ هزار نفر روز نیروی امدادی به مردم آسیب دیده امدادرسانی کردند.

وی با بیان این که بیش از ۱۹ هزار دستگاه روز خودروی عملیاتی در لرستان حضور داشتند، اظهار داشت: با پشتیبانی بسیار خوب جمعیت هلال احمر مرکز، تمام تلاش‌ها به شکلی بود که کار امداد و نجات تسریع پیدا کند و امداد رسانی به مردم آسیب دیده با قدرت انجام شود.

رضایی از توزیع بیش از ۱۳ هزار چادر بین سیل زدگان خبر داد و عنوان کرد: پس از سیل، آب ۲ هزار و ۱۶۰ واحد مسکونی در نقاط مختلف شهری و روستایی استان نیز با استفاده از دستگاه‌های موجود در جمعیت هلال احمر تخلیه شد.

وی افزود: در حوزه جوانان نیز با تلاش‌های صورت گرفته سعی شد در قالب سه مرحله اعضای جوانان استان‌های مختلف کشور به استان اعزام شوند که در دو مرحله اول تجهیز آنها جهت پاکسازی منازل روستایی و شهری از گل‌ولای صورت گرفت و در مرحله سوم نیز تیم‌های حمایت روانی سحر نیز به مناطق مختلف پلدختر اعزام می‌شوند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان تصریح کرد: اعضای جوانان علاوه بر این در بحث آگاه سازی مردم از خطر سیلاب و پشتیبانی عملیات نقش مهم و تاثیرگذاری در امدادرسانی ایفا کردند.

رضایی به خدمات تیم‌های درمانی جمعیت هلال احمر به مناطق سیل زده استان نیز اشاره و بیان کرد: تیم‌های درمانی (BHCU)در مناطق سیل زده استان لرستان به بیش از ۶ هزار نفر خدمات پزشکی، پرستاری، بهداشت و روان و مادر و کودک در مناطق سیل زده پلدختر، کوهدشت معمولان، چگنی و دلفان ارائه داده است.

وی افزود: جمعیت هلال احمر در سیلاب اخیر تمام توان خود را جهت کاهش آلام آسیب دیدگان به کار بست و از هیچ کوششی دریغ نکرد و توانست خدمات رضایت بخشی را ارائه دهد.

23231

کد خبر 1252062

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =