وزارت ارشاد هیچ کتابی را از حضور در نمایشگاه منع نکرده است

مهر نوشت: در حالی که نمایشگاه کتاب تهران، دو روز دیگر آغاز به کار می‌کند، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌گوید هیچ کتابی را برای حضور در این رویداد توقیف نکرده است.

در آستانه برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، برخی از نویسندگان و ناشران کشور در فضای مجازی با انتشار اخباری از توقیف و یا عدم اجازه برخی از آثارشان در نمایشگاه کتاب یاد می‌کنند.

در همین رابطه در روزهای اخیر همسر کوروش اسدی که در تیرماه سال ۱۳۹۶ درگذشت، اعلام کرده است که رمان «کوچه ابرهای گمشده» از این نویسنده در آستانه چاپ چهارم توقیف شده است و کیهان خانجانی نیز از عدم انتشار چاپ تازه رمان «بند محکومین» خبر داده است.

در همین زمینه، محمد جواد مرادی‌نیا، مدیر بخش نظارت بر ناشران داخلی نمایشگاه کتاب و مدیرکل اداره دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عنوان کرد که از سوی اداره مطبوع وی در این زمینه با ناشران تماسی برقرار نشده است و تنها در یک مورد که آن هم سوءتفاهمی بود با ناشر صحبت شده و مراتب در حال پیگیری است.

مهدی سهل‌آبادی مدیر کمیته حراست نمایشگاه بین‌المللی کتاب نیز در همین زمینه بهخبرنگار مهر گفت که چنین موضوعی صحت نداشته و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از حضور هیچ کتابی در نمایشگاه جلوگیری نکرده است.

۵۷۵۷

کد خبر 1252085

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =