۳ نفر
۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۱
وزارتخانه‌های نفت و نیرو ادغام می‌شوند؟

تسنیم به نقل از وزیر نیرو گفت: ادغام وزارتخانه‌های نفت و نیرو به تنهایی نمی تواند راهگشا و راه‌حل باشد، مگر آنکه در جهت مسائل موجود کشور باز تعریف شود.

رضا اردکانیان در خصوص طرح تجمیع و ادغام وزارتخانه‌های نفت و نیرو و سرنوشت این طرح در دولت گفت: ضرورت دارد هر طرحی در جهت حل مسائل کشور باشد، از این‌رو تعقیب طرح وزارت انرژی مستلزم آن است که در نتیجه تحقق آن، ارزشی حاصل شود و در بهترین حالت سیکل‌های پایدار - از جمله اقتصادی - شکل بگیرد.

وی افزود: ناگفته پیداست که چنین آرایشی فراتر از ادغام و رویکردهای فیزیکی خواهد بود.

ادغام وزارتخانه ها

وزیر نیرو با بیان اینکه "بی‌تردید ادغام، طرح کوچکی برای تغییر آرایش است"، اظهار داشت: امروز نیز ساختارهای بروکراسی موجود، خود بخشی از مسئله شده‌اند و قادر هستند حجم مسائل و محدودیت‌های کشور را افزایش دهند.

وی ادامه داد: به‌این ترتیب ادغام به تنهایی نمی تواند راهگشا و راه‌حل باشد، مگر آنکه در جهت مسائل موجود کشور باز تعریف شود.

به گزارش تسنیم، طرح ادغام وزارتخانه‌های نفت و نیرو و تشکیل وزارت انرژی که در دولت یازدهم به طور جدی در بدنه دولت مطرح و پیگیری شد، آتشی زیرخاکستر است و هر زمان ممکن است دوباره در دولت دوازدهم مطرح شود.

۲۲۳۲۲۳

کد خبر 1252272

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • شهروند US ۱۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۲
  2 2
  تا کی قرار است وقت و سرمایه این ملت با تصمیمهای نسنجیده و غیر عقلانی وغیر منطقی صرف ادغام و جداسازی وزارت خانه ها شود. آخه چند تا آدم عاقل و زبده و کارشناس واقعی تو این مملکت ویرون شده پیدا نمیشه که یه بار تصمیم درست بگیره و تکلیف وزارتخانه ها رو روشن کنه. تا کی بازی با بیت المال مردم.
 • بهمن IR ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۲
  1 2
  ادغام این دو وزارت خانه بسیار خوب و منطقی است و موجب صرفه جویی های خیلی زیادی می شود که کمترین آن کوچکتر شدن بدنه عظیم الجثه دولت فربه ایران است.
 • IR ۱۶:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۲
  0 0
  تا کی مجلس دنبال ادغام این وزارتخانه با آن وزارتخانه باشد ؟ یا بخواهد وزارتخانه های ادغام شده را دو باره جدا کند ؟ تورا به خدا به فکر مردم باشید کارهای اساسی و زیربنایی انجام بدهید.