پیش‌بینی افزایش ۳۰ درصدی برداشت گندم در آذربایجان‌غربی

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی با اشاره به تعیین قیمت خرید تضمینی گندم کشاورزان براساس مصوبه هیئت دولت، معادل ۱۷ هزار ریال گفت: پیش‌بینی می‌کنیم افزایش ۳۰ درصدی برداشت گندم در استان را شاهد باشیم.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، کرامتی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان در جلسه کارگروه خرید تضمینی گندم استان اظهار کرد:َ بر اساس مصوبه هیئت دولت، قیمت خرید تضمینی هر کیلو گرم گندم برای سالجاری ۱۷ هزار ریال تعیین و ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: با توجه به بارش‌های اخیری که در سال زراعی جاری داشتیم، پیش بینی می‌شود میزان برداشت گندم از ۳۷۵ هزار هکتار از مزارع زیر کشت این محصول در استان، به میزان ۷۵۰ هزار تن ، معادل ۳۰ درصد بیشتر از سال گذشته باشد.

کرامتی گفت: در سال زراعی گذشته ۶۳ مرکز تضمینی خرید گندم با محوریت شرکت غله، سازمان تعاون روستایی و بخش خصوصی، محصول مازاد بر مصرف زراعین استان را خریداری کردند، که در سال زراعی جاری نیز در این زمینه به منظور تسهیل در شرایط خرید ، احتمال افرایش تعداد مراکز تا زمان آغاز فصل برداشت گندم در استان وجود دارد.

وی افزود: خرید تضمینی محصولات کشاورزی همه ساله با توجه به وضعیت موجود بازار و سیاست های اتخاذ شده از سوی دولت به منظور حمایت از کشاورزان و تولید کنندگان و جلوگیری از متضرر شدن فعالان این بخش صورت می گیرد.

۴۶

کد خبر 1252372

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =