۱ نفر
۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۳
حمله لفظی سندرز به نتانیاهو

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: سناتور دموکرات آمریکایی ضمن نژادپرست خواندن نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از نحوه رفتار او با فلسطینیان به شدت انتقاد کرد.

به گزارش نشریه هیل، برنی سندرز، سناتور دموکرات ایالت ورمونت آمریکا روز گذشته در یک سخنرانی در ساختمان شبکه سی ان ان «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی را «نژادپرست» خواند.

وی در این خصوص گفت: من ضد اسرائیل نیستم. اما حقیقت این است که نتانیاهو یک سیاستمدار راستگراست که به نظر من با مردم فلسطین «بسیار ناعادلانه» رفتار می‌کند. آمریکا میلیاردها دلار کمک نظامی به اسرائیل می‌کند. من معتقدم آمریکا باید با خاورمیانه هم عادلانه تعامل کند. به عبارت دیگر، هدف باید این باشد که مردم را در کنار هم جمع کنیم، نه اینکه فقط از دولتی حمایت کنیم که بوسیله یک سیاستمدار راستگرا –بهتر است بگویم یک «دولت» نژادپرست—اداره می‌شود.

برنی سندرز حتی یک روز پیش از برگزاری انتخابات در اراضی اشغالی فلسطین هم اعلام کرده بود امیدوار است بنیامین نتانیاهو در این انتخابات پیروز نشود.

سندرز در بخش دیگری از این سخنرانی هم به مسئله استیضاح ترامپ اشاره کرد و گفت: اگر تا سال آینده که به انتخابات نزدیک می‌شویم، کنگره فقط و فقط درباره استیضاح ترامپ، استیضاح ترامپ و استیضاح ترامپ و همچنین مولر، مولر و مولر صحبت کند و دیگر به برنامه مراقبت‌های بهداشتی، کاهش درآمد و مقابله با تغییرات آب و هوایی توجهی نشود، من نگران این هستم که این مسئله استیضاح به نفع ترامپ تمام شود.

شایان ذکر است، به دنبال انتشار گزارش رابرت مولر، تعداد زیادی از دموکرات‌های آمریکا خواستار آغاز روند استیضاح ترامپ شده اند. این در حالی است که رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده که هیچ جرمی مرتکب نشده است و هیچ کس هم نمی‌تواند او را استیضاح کند.

سندرز چندی پیش به طور رسمی نامزدی خود برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را اعلام کرد.

310311

کد خبر 1252600

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =