۰ نفر
۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷
اقدام غیرمنتظره و عجیب امارات درباره مغرب

ایرنا نوشت: امارات بدون صدور بیانیه یا اطلاعیه ای به 'علی سالم الکعبی' سفیر خود در مغرب دستور داد، رباط پایتخت این کشور آفریقایی را ترک و به ابوظبی بازگردد.

به گزارش پایگاه خبری 'عربی 21' که امروز (سه شنبه) این خبر را منتشر کرد، الکعبی که هنوز یک سال هم از مدت اقامتش در سفارتخانه امارات در رباط نمی گذشت، با دستور ناگهانی دولت کشورش، پایتخت مغرب را ترک کرد.

به نظر می رسد سیاست خارجی امارات و دخالت های این کشور در امور داخلی کشورهای شمال آفریقا موجب نارضایتی سران این کشورها شده است.


دخالت در امور داخلی سودان و لیبی آخرین نمونه این سیاست خارجی می باشد که ناخشنودی سران کشورهای منطقه را به دنبال داشته است.

به نوشته عربی21، در 8 آوریل سال جاری میلادی (19 فروردین 98)، 'ناصر بوریطه' وزیر خارجه مغرب در سفر منطقه ای خود به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس با مقامات کشورهای عربستان، بحرین، قطر و کویت دیدار کرد، اما به امارات سفر نکرد.
وی در این سفر، پیام ویژه شاه مغرب را به سران کشورهای یادشده منتقل کرد.

این موضوع نشان می دهد که سران مغرب از رفتارها و سیاست هایی که امارات در پیش گرفته، ناراضی هستند.

از سوی دیگر در جریان بحران شورای همکاری خلیج فارس نیز مغرب با اتخاذ سیاست بی طرفی روابط خود را با قطر قطع نکرد و حتی در دوران تحریم از سوی 4 کشور عربستان ، امارات، مصر و بحرین، به قطر موادغذایی ارسال کرد.
به گزارش رسانه های محلی مغرب، وزارت خارجه دو کشور هیچ بیانیه ای در این خصوص صادر نکرده اند.
 

310311

کد خبر 1252616

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =