پرچم‌های سیاه داعش بار دیگر برافراشته شد

پیامی که امروز پرچم داران سیاه به دنیا مخابره کردند.

زهره نوروزپور: به فاصله یک روز پس از آنکه داعش مسولیت حمله تروریستی به سریلانکا را به عهده گرفت، این گروه تروریستی با انتشار ویدئویی جدید با ابوبکر بغدادی بیعت کردند. به نظر می رسد این گروه تروریستی که به شکل دایره وار در تصویر دور هم حلقه زده اند از نفرات جدیدی هستند که تازه قصد ملحق شدن به گروه تروریستی داعش را دارند یا اینکه اعلام کنند فرمانده ما صحیح و سالم است!

اما ماجرا به اینجا ختم نمی شود. در ادامه این گزارش تصویری که سی ان ان منتشر کرده است آمده است:« این عاملان انتحاری درحالی که پرچم سیاه رنگ داعش در پشتشان قرار دارد، پیش از بالا بردن دستان خود و اشاره کردن به آسمان، شعاری در همسبتگی سردادند.»

به گزارش خبرآنلاین، شاید این ضرب شصتی از سوی گروه تروریستی داعش است که به دنیا خصوصا ترامپ که مدعی شکست دواعشی ها شده است نشان دهد که ما بار دیگر قدرت گرفته ایم و البغدادی همچنان از قدرت و محبوبیت ویژه ای در نزد اعضای این گروه برخوردار است.

ماجرای سریلانکا حادثه ای غم انگیز بود، با این تفاوت که اینبار این گروه تروریستی به جای مسلمانان ، مسیحیان را در روز عید پاک، معروف به ایستر، هدف گرفتند، آنهم با بیش از 350 کشته که بعد از حمله تروریستی به مسجد النور نیوزلند این دومین حمله در سال 2019 بود که این چنین حمام خون به راه انداخت(گرچه ماهیت این دو حمله متفاوت بود). مقامات سریلانکا روز گذشته اعلام کردند که این حمله به حمله نیوزلند مرتبط بوده است و داعش منتقم مسجد النور است!

اظهارات مقامات این کشور این فرضیه را قوت می دهد که گروه ترویستی داعش با این کشتار وسیع پیام مهم خود را به جهان رسانده است. "بکشید، می کشیم!"

سی ان ان می گوید: «در ادامه این تصاویر مشاهده می شود که سه تن از این نیروهای انتحاری به نام‌های "ابو عبیده"، "ابو بارع" و "ابو مختار" در سه حمله به هتل‌های شانگری لا، سینامون گرند و کینگزبری دست داشتند.

سه تن دیگر "ابو حمزه"، "ابو خالد" و "ابو محمد" نیز به سه کلیسا در کلمبو، پایتخت، نگومبو و باتیکالوآ حمله کردند.

نفر هفتم به نام "ابو عبدالله" سه افسر پلیس را در حومه کلمبو کشت.»

آنها با شادی و شعف خاصی حلقه زده اند و اعلام بیعت با فرمانده خود می کنند تصاویری که به شدت شبکه های اجتماعی را پر کرده است. این تصاویر یاد و خاطره سالهای بحران سوریه و عراق را زنده می کند سال 2011 که این گروه،  شام و موصل را پایتخت خود خواندند و با انواع و اقسام شکنجه های روحی و جسمی جهان را متوجه خود کردند.

ترسی غیر قابل توصیف که مردم جهان خصوصا مردم منطقه استعمار زده خاورمیانه، در آن فرو رفت و سبب شد که غرب آسیا در 8 سال گذشته شاهد خوبنار ترین و دهشتناک ترین حوادث قرن شود. میلیون ها آواره سوری و عراقی، بحران مهاجرت، انواع عملیات تروریستی در قلب اروپا حتی در جمهوری اسلامی، سر بریدن ده ها انسان بی گناه ، صدها کودک سرباز، صدها زن برده که در بازارهای داعش فروخته شد. صدها زنی که قربانی امیال شیطانی این گروه شدند. هزاران انسان بی گناه که یا در اثرات حملات شیمیایی کشته شدند یا با سر بریده پس از سالها در گور دسته جمعی کشف شدند. سالهایی که این مردم زنده زنده در آتش یا سوزانده شدند یا کباب شدند. جنایتی که برای مردم جهان پس از یک سال عادی شد و همچنان عادی به نظر می رسد و به فراموشی سپرده شده است.

پس از هشت سال در پساداعش خاورمیانه امروز تصاویری از سوی این موجودات ترسناک منتشر شده است که اذعان می کند بار دیگر عَلم سیاه را برافراشته ایم!  در سال 2011 که اوج جنایت های این گروه در سوریه و عراق بود، سی ان ان گزارشی منتشر کرد با این مضمون که این خود ما هستیم که خشونت را رسانه ای کرده ایم. این شبکه خبری معتقد بود که رسانه های خبری نقش پر رنگی در بزرگ جلوه دادن داعش دارند ما باید آنها را کوچک نشان دهیم! و نکته جالب این است که امروز نیز سی ان ان خبر از الم برافراشته شده داعشی ها می دهد! امروز این شبکه آمریکایی نیز علیه رئیس جمهور خود که مدعی شکست داعش شده است اذعان کرده است که بار دیگر جهان در خطر است به گوش و به هوش باشیم!

تحلیلگران تا به امروز معتقد بودند که این گروه در شمال افغانستان قوت گرفته است و به ایران، روسیه و چین هشدار می دادند که در خطر داعش هستید!  اما ظاهرا این گروه تنها این سه کشور را هدف نگرفته است آنها از سریلانکا با این حجم وسیع حمله سر در آورده اند! بله آنها به شرق آسیا کوچ کرده اند.  و این سوال مطرح است آبستن جنایت های وحشیانه از غرب به شرق نزول کرده است؟ آیا شرق اسیا نیز ویرانه ای خواهد شد مانند غرب اسیا؟

این فرضیه ها در حالی مطرح شده است که خبرگزاری اعماق داعش نیز تصویری از هشت مرد منتشر کرد که در این حملات دست داشتند که هفت تن از آنها صورت‌هایشان را پوشانده و سه تن دیگر چاقو به دست داشتند و یکی از آنها یک سلاح تهاجمی در دست داشت.

دلیل عدم توافق درباره تعداد این عاملان انتحاری – نام هفت نفر برده شده اما عکس هشت نفر منتشر شده – هنوز مشخص نیست.

همچنین گفته شده که دو برادر مسلمان که پسران یک تاجر ثروتمند ادویه هستند، در میان عاملان این حملات هستند. آنها خود را در صفوف صبحانه هتل‌های سینامون گراند و شانگری لا منفجر کردند.

این دو از اعضای جماعت ملی توحید بودند که دولت سریلانکا پیشتر آن را مقصر این حمله اعلام کرده بود.

اما چرا شرق آسیا؟ با یک حساب سرانگشتی و سرچ کوچکی در ژئوپلوتیک منطقه متوجه نکات مهمی خواهید شد، این منطقه بکر گذار از غرب آسیا به شرق آسیا است. به این معنا که جزایر استراتژیک آن،  راه به اقیانوس و دریا، پرژوه یک جاده و یک کمربند چین، پروژه های بن سلمان در شرق آسیا، پروژه چابهار ، پروژها های هند با افغانستان در خصوص بهره برداری از این منابع طبیعی ، پایگاه های نظامی پنتاگون و در نهایت جنگ تجاری چین و آمریکا که بخش عمده آن مربوط به این قسمت سبز رنگ آسیا می شود،  جنگ قدرت از خاورمیانه به آن سوی سبز رنگ رفته است،  شاید چون غرب آسیا دیگر چیزی برای خودنمایی ندارد!

با همه این احوال داعشی ها بار دیگر پرچم را بالا برده اند! آیا باز هم مقامات جهان می گویند که آنها نابود شده اند؟ آیا قرار است زین پس در شرق آسیا شاهد فجایعی مانند خاورمیانه باشیم؟ آیا آمریکا و متحدانش که  حامی مالی تروریست ها در خاورمیانه بودند، اینبار هم با سلاح داعش شرق را هدف گرفته اند؟  امروز پیام خود را به جهان مخابره کردند! ماموریت جدید پرچم داران سیاه چیست؟

310 310

کد خبر 1253061

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 28
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
  104
  شما چرا اینقدر دچار شور و شعف شدین؟!!!خوشحالین؟؟؟!!!""با همه این احوال داعشی ها بار دیگر پرچم را بالا برده اند!"".....""داعشی ها، امروز پیام خود را به جهان مخابره کردند!""...این جملات چه معنایی دارند؟؟!!!این هیجان موجود در این جملات عجیبه.....کمی بیشتر به مطالبی که منتشر می کنین دقت کنین.
  • IR ۱۸:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
   7
   شما یه کم اصول خبرگزارش نویسی و خبر نویسی رو یاد بگیر این شور و شعف نیست کزارش اینه که یه عده موجود خطرناک مثل وایت واکر ها تو سریال گیم اف ترونز دارن تو یه نقطه دیگه رشد میکنن و این یعنی خطر برای کشور ما همین الان افغانستان درگیر داعشه و مرزهای شرقی ما نا امن شدن
  • IR ۱۸:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
   16
   وایت واکر ها باحال بود، واقعا درسته شبیه لشکر مردگان هستند و وینترفل هم خاورمیانه هست هاها
  • IR ۰۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
   4
   3 نفر تو دنیا هستن که همه از شنیدن اسمشون میترسن: ابو عبیده، برینتون تارانت ، مایلی کهن
 • ایرانی IR ۱۴:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
  113
  "آیا باز هم مقامات جهان می گویند که آنها نابود شده اند؟" فکر می کنم اولین بار سردار سلیمانی بود که گفت پایان داعش را اعلام می کنم.
  • بی نام IR ۱۵:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
   32
   پایان داعش را در منطقه خودمان گفت. از پیشتازان مبارزه با تروریسم (آمریکا)سوال بگیرید ، شما که مدعی مبارزه هستید ، جواب دهید.
  • IR ۱۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
   48
   سردار سلیمانی پایان حکومت داعش در عراق و سوریه رو اعلام کرد حالا شما نمیخوای بفهمی دیگه مشکل ما نیست...
  • IR ۲۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
   32
   هم سردار سلیمانی گفت هم ترامپ و هردو غلط نگفتن چون گفتن خلافت/حکومت داعش تموم شد که دیگه الان قلمرویی نداره ولی بدیهیه که تموم نمیشن همونطور که هنوزم کوکلوس کلان وجود داره
 • IR ۱۴:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
  47
  اينها عملگرا هستند و هركي هم گفته نابود شدن خالي بندي كرده
 • بی نام IR ۱۵:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
  31
  احمق های جدید
 • استوار مختاری IR ۱۶:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
  34
  انگشت سبابه در این عکسها معنی اشاره کردن به اسمان را نمیدهد. انگشت سبابه نشانه یک عملیات آفندی در حوزه عملیاتهای پارتیزانی است که در آکادمی های نظامی دنیا تحت عنوان rectal fistula offensive تدریس میشود
  • IR ۱۸:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
   7
   چی میگی استوار ؟ منشوری شدی
  • IR ۱۸:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
   8
   قندلی برو سر پستت ادای ژنرال روملو صدبار گفتم درنیار
 • IR ۱۷:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
  41
  سردار بیا جوابی بده .....
  • IR ۲۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
   27
   خوشگلم اول بگو ترامپت بیاد
  • IR ۰۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
   2
   ان صحبت ها فقط مصرف داخلي داشت وگرنه واقعيت چيز ديگريست
 • IR ۱۷:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
  39
  هیچی دیگه هزینه کردن تو عراق سوریه کم بود حالا اینجا هم اضافه شد.
 • IR ۱۷:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
  55
  به شهدای حرم شهدای کلیسا هم در آینده اضافه میشه
 • IR ۱۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
  12
  ترسناکه ...
 • IR ۱۸:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
  10
  گزارش خوبی بود واقعا غرب آسیا دیگه هیچ چیزی برای کشف نداره کارشونو اینجا انجام دادن باید خردمندانه عمل کنیم
 • IR ۱۸:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
  4
  نگاه نویسنده خوبه، بالاخره یه گزارش درست درمون خوندیم از خبرانلاین
 • IR ۱۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
  12
  پرچم های سیاه همانی هست که در کتاب مهدی موعود از آن به نام پرچم های اباسفیانی یاد شده و در این کتاب نوشته شده که یکی از علائم اخر زمان است. آنها با پرچم های سیاه از تبار اباسفیان از شام برمی خیزند و به جنگ لشکر امام زمان می روند، جنگ خیر و شر ، داعش در حال سپاه سازی با تولید فرزندان نامشروع برای مواجه با سپاه امام زمان عج است
  • IR ۱۸:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
   28
   این نظر رو همون موقها شیخ الازهر در نماز جمعه مصر به نقل از علی خلیفه شیعیان (حضرت امیر المومنین) گفت اما به امام زمان اشاره نکرد گفت که روایتی از خلیفه شیعیان هست که در اخر زمان مردمی سیاه دل با پرچم های سیاه به جنگ مردم می آیند
  • استوار مختاری IR ۰۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
   11
   زمانی که ما در مدرسه نظام تحصیل میکردیم مرحوم سرلشکر فاطمی که استاد تاکتیکهای جنگهای نامنظم بود به ما میگفت اسم این یارو سفیانی است. شما میگی ابوسفیانی؟ ابوش از کجا اومده؟
 • مقیمی IR ۰۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
  3
  اگر عالمان دینی اختلافات بین مذاهب را وارد زندگی مردم عادی نمی کردند و بر طبل شیعه و سنی نمی کوبیدند چند نادان به دین از این اختلافات استفاده نمی کردند تا با وعده هم نشینی با رسول الله در بهشت عده ای را مجاب کنند به خود کمربند انتخاری ببندند و مردم عادی را خاک و خون بکشند . تفاوت‌های بین مذاهب می باید در بین عالمان به بحث گذاشته بشه نه مردم عادی که عموما” درک کاملی از آن ندارند
 • IR ۰۷:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
  1
  ایشاالله تو ایران، سر میزنیم
 • IR ۰۷:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
  5
  گروههای وحشی کثیفی که باید نسلشون نابود بشه تا جهان از شر عقاید فاسدشون در امان بمونه
 • فرهاد IR ۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
  2
  دوست عزیز. اینها وابسته به هیچ گروه مذهبی نیستند. اینها یه مشت مزدور و مواجب بگیر و ابزار دست کشورهایی همچون آمریکا و انگلیس و اسراییل هستند که برای بی ثبات کردن منطقه جهت رسیدن به اهداف و منافع اقتصادی و سیاسی خودشون استفاده میشن. برای این مزدوران هم، شیعه، سنی، مسیحی فرقی نداره و هر گروه مذهبی که اربابانشون بخواهند، میکشند. البته فقط یهودی نمی کشند چون دستمزد خوبی از یهودی ها میگیرن....