استقلال در تابستان خانه‌تکانی می‌کند؟/ از بازگشت امید ابراهیمی تا خروج مهدی رحمتی

دنیای ورزش تورنتو نوشت: آبی‌های پایتخت در تابستان پوست‌اندازی می‌کنند و با یک تغییر نسل، شاید تلاششان برای قهرمانی در لیگ برتر را ارزشمندتر ببینند.

استقلال در تابستان سال گذشته، هزینه زیادی کرد. بیش از دو تیم یازده نفره بازیکن به استقلال آمدند و کمتر از ده نفر آن‌ها به جایگاه درخوری در ترکیب استقلال پیدا کردند. حتی مرتضی تبریزی هم به عنوان یکی از گران‌قیمت‌ترین خریدهای تابستانی استقلال، هنوز هم نتوانسته در ترکیب استقلال به دقایق ثابتی برسد. با این حال تغییرات احتمالی استقلال در تابستان، از دروازه آغاز خواهد شد.

با درخشش سید حسین حسینی و حواشی عجیب رحمتی در پیش و پس از دربی، به نظر نمی‌رسد رکوردار گلری در لیگ برتر، فصل آینده هم در تهران باشد. تراکتورسازی با مشکلات محسن فروزان، شاید برای جذب رحمتی اقدام کند. خسرو حیدری، پس از سال‌ها حضور در استقلال، احتمالا در تابستان پیراهن محبوبش را ترک می‌کند تا پژمان منتظری، آخرین قدیمی استقلال نام بگیرد. وضعیت میلاد زکی‌پور و برخی دیگر از مدافعان آبی‌ها هم در گرو آینده است.

در خط میانی، استقلال تغییرات زیادی را تجربه نخواهد کرد اما بازگشت امید ابراهیمی، محتمل به نظر می‌رسد. ابراهیمی در قطر روزهای خوبی را پشت‌سر گذاشته و حالا آماده است به استقلال بازگردد. بازگشت فرمانده شاید باعث شود خیلی از مصدومان استقلال تیم را ترک کنند. مرتضی آقاخان، یک فصل را با مصدومیت گذرانده و به نظر نمی‌رسد جایگاهی در لیگ نوزدهم برای آبی‌ها داشته باشد. احتمالا خروجی‌های استقلال در تابستان، سبقت قابل توجهی از خریدهای احتمالی تیم خواهند داشت.

در خط حمله هم ماندن ایسما در هاله‌ای از ابهام است. عملکرد او برخلاف منشا و پاتوسی، چندان به چشم استقلالی‌ها نیامده و اگر قرار به تمدید قرارداد باشد، اولولیت با پاتوسی خواهد بود. همه این تغییرات، بستگی به وینفرد شفر هم دارد. شاید سرمربی آلمانی در کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا ناکام بماند و همین کافی باشد تا زودتر از تمام شدن قراردادش از تهران برود.

255 43

کد خبر 1253144

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =