پیشنهاد جدید استاندار تهران برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز

ایرنا نوشت: استاندار تهران خواستار راه اندازی سامانه ای با عنوان اطلس مبارزه با قاچاق کالا و ارز با هدف ایجاد نگاه روشن تر و دقیق تر و توسعه اقدامات فرهنگی در این مقوله شد.

انوشیروان محسنی بندپی روز چهارشنبه در نشست مبارزه با قاچاق کالا و ارز بر اولویت دادن به پیشگیری از وقوع تخلفات در حوزه اقتصادی تاکید کرد و ادامه داد: درمان برخی آسیب ها در حوزه اقتصادی باید منحصر به موارد خاص باشد و بیشتر به دنبال پیشگیری باشیم.

وی گفت: صدا و سیما و بخش های فرهنگی و تربیتی در آموزش و پرورش باید اقدامات فرهنگی در حوزه پیشگیری را دنبال کنند.
محسنی بندپی همچنین با اشاره به اهمیت نظارت در حوزه های مختلف اقتصادی اضافه کرد: مخصوصا کالاهای حوزه سلامت نظارت جدی تری می طلبد.
استاندار تهران با تاکید بر اینکه کالاهای ایرانی باید استانداردهای لازم را رعایت و مهر تایید استاندارد را دریافت کنند گفت: اعتماد مصرف کننده به کالای مصرفی ایرانی به علت توجه نکردن به این استانداردها سلب شده است.
وی گفت: اگر از عرضه برخی کالاهای نامرغوب و غیراستاندارد در برخی مراکز جلوگیری می شود نباید شاهد عرضه آن محصول در مراکز دیگر باشیم.


محسنی بندپی تاکید کرد: باید برای حفظ سلامت و تندرستی مردم قدم های جدی برداشته شود.
استاندار تهران گفت: کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری یکی از کمیسیون های اصلی و راهبردی به حساب می آید که در ابعاد مختلف مسئولیت های مهمی را در اختیار دارد.
وی تصریح کرد: اقدامات خوبی در دو حوزه کالاهای سلامت محور و سامانه جامع انبارها انجام شده و در این زمینه ها توانستیم رتبه اول را در کشور از آن خود کنیم.
۲۳۲۱۲

کد خبر 1253155

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =