خرید ۳۳ هزار تانکر آب برای حفظ فضای سبز اصفهان/بازگشایی مادی‌ها

شهردار اصفهان با بیان خبر بازگشایی مادی های مسدود اصفهان برای مقابله با سیل احتمالی گفت: سال گذشته بیش از ۳۳ هزار تانکر آب برای نگهداری و جلوگیری از روند از میان رفتن فضای سبز اصفهان خریداری کردیم.

به گزارش خبرآنلاین استان اصفهان، قدرت الله نوروزی  در جمع خبرنگاران با اشاره به آمادگی شهر اصفهان در برابر اتفاقات طبیعی مانند زمین لرزه و سیل اظهار داشت: چاه های شهر برای آبگرفتگی آماده است و مادی‌های مسدود شده اصفهان نیز برای مقابله با سیل احتمالی بازگشایی می‌شود.

وی افزود:  کشش مادی های شهر اصفهان ۳۲۰ کیلومتر است و می تواند بخش زیادی از خطر سیل در اصفهان را مهار کند.   

شهردار اصفهان با توجه به انتقاداتی که از سوی امام جمعه موقت اصفهان در ارتباط با اجرای موسیقی زنده و برخی برنامه‌های تفریحی در سطح شهر که منجر ترویج گناه در اصفهان شده است، گفت: ما همه امکانات را به کار می بریم تا شادی بین مردم جریان داشته باشد چراکه یکی از بهترین درمان‌ها برای کاهش افسردگی توسعه نشاط اجتماعی است.

وی با تاکید بر اینکه همه نهادها علاوه بر وظایف ذاتی خود در ارتباط با مسایل فرهنگی  نیز مسئولیت دارند، گفت: پلیس وظیفه دارد از بروز گناه‌های علنی در جامعه جلوگیری کند، اداره ارشاد نیز وظیفه دارد که اجازه ندهد فیلم‌های نامطلوب و خلاف دین و عرف در جامعه تولید شود و ما نیز وظیفه ایجاد زیرساخت‌های لازم برای کارهای فرهنگی و حفظ شادابی و نشاط در جامعه را برعهده داریم.

نوروزی با اشاره به اینکه شهرداری اصفهان زمینه شادی مردم را با برگزاری برنامه‌های تفریحی و فرهنگی در چارچوب قوانین فراهم می‌کند، ابراز داشت ما در همین راستا به بخش خصوصی کمک کردیم تا سینما ساحل اصفهان به شکل پردیس سینمایی ۹ سالنه به بهره‌برداری رسید دو سالن سینما نیز در خوراسگان و منطقه رهنان به بهره‌برداری رسید وردیگر اقدامات فرهنگی نیز  در دست اجرا داریم.

 وی تاکید کرد: بر این اساس اگر ساختن سینما، توسعه فضای فرهنگی و ساماندهی چهارباغ را غیر از کار فرهنگی برای جامعه بدانیم این با واقعیت سازگاری ندارد.

وی در مورد توسعه فضای سبز شهر اصفهان نیز گفت: ما در اصفهان ۱۲ هزار هکتار فضای سبز داشتیم اما امروز اصفهان ۵ هزار هکتار فضای سبز دارد که سه هزار و ۷۰۰ هکتار آن در اختیار شهرداری است.

خرید بیش از ۳۳ هزار تانکر آب برای حفظ فضای سبز اصفهان

نوروزی با تاکید بر تلاش شهرداری اصفهان در حفظ فضای سبز شهری در سال گذشته با توجه به بحران شدید کم آبی گفت: سال گذشته ستاد مبارزه با خشکسالی تشکیل و بیش از ۳۳ هزار تانکر آب برای نگهداری فضای سبز خریداری و دو تصفیه خانه  در جنوب و شمال شهر برای تصفیه پسباب و استفاده از آن برای فضای سبز ایجاد کردیم وامسال نیز یک تصفیه خانه دیگر  ساخته خواهد شد.

 وی بیان داشت: امسال بارندگی خوبی را در کشور و اصفهان شاهد بودیم که بخشی از مشکلات ما را رفع کرده است اما نگاه ما به فضای سبز مانند گذشته نیست و نمی خواهیم درختچه ها و چمن های آب بر استفاده کنیم و گیاهان و چمن مقاوم در برابر کم آبی را جایگزین خواهیم کرد.

تحقق  ۸۸.۴ درصد بودجه سال ۹۷ شهرداری اصفهان

شهردار اصفهان با تاکید بر اینکه بیش از ۸۸.۴ درصد بودجه سال ۹۷ شهرداری اصفهان تحقق یافته است، گفت: گرچه حقوق های معوقه از گذشته به ما به ارث رسیده بود اما توانستیم در پایان سال ۹۷ همه بدهی خود به کارگران و کارکنان شهرداری را پرداخت کنیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرآنلاین در ارتباط با تعیین تکلیف پروژه‌های بر زمین مانده اصفهان گفت:  وقتی ما آمدیم پروژه سالن اجلاس سران تعطیل بود اما امروز این طرح با ۲۳ پیمانکار، ۳۰ قرارداد و ۳۰۰ مهندس و کارگر فعال است؛در دوره جدید مدیریت شهری پل شهید عباسعلی علی بالایی به بهره برداری رسید و پروژه شهید روح الامین که هر دو در مجاورت سالن اجلاس سران قرار دارند، آغاز به کار کرد. 

نوروزی ادامه داد: در مورد  طرح گذرگاه چهارباغ نیز  وقتی ما بر سر کار آمدیم ۳۰۰ متر از خیابان ساخته شده بود و هر لاین با طول هزار و ۱۰۰ متر باقی مانده بود که اگر من می خواستم این طرح را از اول بسازم این بخش را تغییر می دادم. با این حال جلوی گودبرداری غیراصولی را در این پروژه گرفتیم و محور غربی را اصلاح کردیم.

وی در مورد پروژه مترو اصفهان هم گفت: تلاش می‌کنیم که در حوزه حمل و نقل اتفاقات خوبی رقم بزنیم و خوشبختانه میلیاردها تومان هزینه برای ساخت خط دو مترو صورت گرفته و با نگاه آینده نگری در این زمینه سرمایه‌گذاری شده است. از سوی دیگر قرار است عملیات عمرانی حفاری تونل خط دو مترو از دو جبهه صورت گیرد بنابراین، عملیات عمرانی تونل از غرب اصفهان نیز به زودی انجام خواهد شد.

شهرداری اصفهان با بیان اینکه عملیات عمرانی ۵ ایستگاه خط دئم مترو دارک، زینبیه، عاشق اصفهانی، عمان سامانی و لاله، در حال اجراست، گفت: متروی اصفهان نسبت به حوادث مقاوم است و همه نکات مدنظر پدافند غیرعامل در آن لحاظ شده است.

برای مراقبت از چهارباغ به نگاه و کمک تخصصی همه نیاز داریم

شهردار اصفهان با تاکید بر اینکه تمامی اقدامات شهرداری در این محور با مجوز میراث فرهنگی است، گفت: در مورد روند کار هم مرتبا با معماران در ارتباط هستیم و دیروز در جلسه هم اندیشی با معماران که به مناسبت روز معمار برگزار شد، اعلام کردیم برای مراقبت از چهارباغ به نگاه و کمک تخصصی همه نیاز داریم.

اجازه نمی دهیم میراث بزرگ تاریخ بشری در اصفهان آسیبی ببیند

وی در مورد ساخت گذر آقا نورالله نجفی و انتقادات در ارتباط با از میان رفتن بناهای تاریخی با ساخت این  خیابان گفت: طرح خیابان آقانورالله نجفی در کمیسیون ماده ۵ مصوب شده بود و اکنون طرح را به شورای عالی شهرسازی و معماری ارسال کردیم تا نظر آنها را جویا شویم. در نهایت به نمایندگی از مردم اجازه نمی دهیم میراث بزرگ تاریخ بشری مانند میدان نقش جهان آسیبی ببیند، در دوره مدیریت ما به یک خانه تاریخی آسیبی وارد نشده و در آینده هم نمی شود.

شهردار اصفهان در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار خبرآنلاین در ارتباط با کاهش مشاوران شهرداری گفت: زمانی که من برسر کار آمدمتعداد زیادی مشاور در شهرداری وجود داشت و طبیعی است که من نیز برای خود مشاورانی انتخاب کردم، با این روند باید تعداد مشاوران کاهش پیدا می کرد و با توجه به اینکه من هفت معاون دارم تعداد مشاوران شهرداری نیز در حال کاهش است تا به هفت نفر برسد.

46

کد خبر 1253276

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
    0 0
    اصفهان یک جای خشکه و فضای سبز آب بر در اونجا اشتباهه.