۰ نفر
۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
افزایش ۹۷ درصد ی شاخص گاز رسانی دراردبیل 

معاون بهره برداری شرکت گاز استان اردبیل گفت: با بهره برداری از طرح های گازرسانی روستایی در حال اجرا، شاخص برخورداری جمعیت روستایی این استان از گاز طبیعی به ۹۷ درصد افزایش می یابد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، ودود پناهنده افزود: هم اکنون ۱۵۵ طرح گازرسانی روستایی در مناطق مختلف این استان در حال اجرا بوده و با تکمیل این طرح ها بخش قابل توجهی از خانوارهای روستایی از گاز طبیعی برخوردار می شوند.

وی با بیان اینکه هم اکنون هزار و ۲۳۶ روستای استان اردبیل گازدار هستند، گفت: در حال حاضر از مجموع ۱۴۲ روستای دارای سکنه خلخال ۷۶ روستا که ۹۳ درصد از جمعیت روستایی شهرستان را شامل می شوند، از گاز طبیعی برخوردار هستند.

پناهنده اظهار داشت: ۱۸ طرح گازرسانی روستایی در مناطق مختلف خلخال در حال اجرا است که با بهره برداری از این طرح ها و همچنین اجرای ۱۵ طرح مطالعه شده و آماده برای اجرای شرکت گاز استان اردبیل ، شاخص بهره مندی جمعیت روستایی این شهرستان از گاز افزایش خواهد یافت.

معاون بهره برداری شرکت گاز استان اردبیل همچنین از اجرای عملیات نشت ‌یابی بیش از ۷ هزار و ۱۸۰ کیلومتر از خطوط تغذیه و شبکه توزیع گاز در سال گذشته در مناطق مختلف این استان خبرداد.

وی گفت: در سال ۱۳۹۷ بیش از ۷ هزار و ۱۸۰ کیلومتر شبکه توزیع و خط تغذیه و حدود ۱۸۶ هزار انشعاب مورد نشت یابی قرار گرفت.

پناهنده هدف از انجام عملیات نشت یابی را شناسایی و ثبت نقاط دارای نشتی گاز و اطلاع رسانی آن به تیم‌های کنترل و رفع نشتی ذکر کرد و افزود: این فرآیند اجرایی جزو مهم ترین فرآیندهای ارائه خدمات ایمن به مشتریان می ‌باشد.

۴۶

کد خبر 1253287

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =