پاسخ امام درباره عزل بنی صدر به دو امام جمعه چه بود؟

جماران نوشت: امام در پاسخ به شهید مدنی و شهید صدوقی و دیگرانی که همراهشان بودند، گفتند: اگر این جمعیت حاضر در حسینیه به جای درود بر خمینی عکسش را هم بگویند برای من هیچ تفاوتی نمی کند.

روزی چند تن از ائمه جمعه شهرستان های مختلف از جمله شهدای محراب آیت الله صدوقی و آیت الله مدنی و عده ای دیگر در ارتباط با عزل بنی صدر خدمت امام رسیدند. این عده پس از بازگشت از محضر امام خوشحال به نظر می رسیدند، کنجکاوانه پرسیدم چه شده که شما اینقدر خوشحالید؟ پاسخ دادند که امام فرموده اند: «چنانچه حجت شرعی تمام شده باشد، درنگ نخواهم کرد. بدانید که خلع بنی صدر لحظه ای به طول یک دقیقه بیش نخواهد بود.» حضرت امام به مخاطبان خود فرموده بودند: 

«شما خیال نکنید که من از هیاهو و جنجال می ترسم، اگر تمام این جمعیت که در حسینیه حاضر می شوند و فریاد بر می آورند «درود بر خمینی» زمانی خلاف آن را بگویند، برای من هیچ تفاوتی داشته باشد. من هرگز ذره ای به هوچی گری ها وقعی نخواهم گذاشت. من کاری به هیاهو و درود گفتن ها ندارم بلکه شخصا به تکلیف شرعی ام می پردازم، همین و بس.»

برشی از کتاب برداشت هایی از سیره امام خمینی(س)؛ ج 4، ص 17-18؛ ناشر: چاپ و نشر عروج؛ چاپ سوم (1388). خاطره به نقل از حجت الاسلام علی اکبر آشتیانی.

کد خبر 1253362

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =