مجلس چه فکری برای تامین بودجه جبران خسارت سیل کرده؟

ایرنا نوشت: عضو هیات رئیسه مجلس دهم گفت مجلس شورای اسلامی مصمم است تا با فرایند قانونی بودجه جبران خسارت های ناشی از سیل تامین شود.

علی اصغریوسف نژاد روز پنجشنبه در شورای اداری شهرستان ساری افزود : مجلس شورای اسلامی طرحی را در این زمینه در دست بررسی دارد و دولت نیز پیشنهاداتی را ارایه کرد که تا بتوانیم بودجه مورد نیاز را تامین کنیم.
وی اضافه کرد: به هر حال مجلس شورای اسلامی با همکاری دولت بودجه لازم را ولو با جابجایی اعتبارات برای جبران خسارت های ناشی از سیل در مناطق سیلزده تامین می کند و نگرانی تامین بودجه ای وجود ندارد.
نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس دهم بر تسریع جبران خسارت های ناشی از سیل تاکید کرد و اظهار داشت: دولت مصوبات خوبی برای کمک به سیلزدگان داشت و باید تمام وعده های دولت برای جبران این خسارت ها عملی شود.
یوسف نژاد افزود: انتظار می رود تا وعده هایی که مسوولان اجرایی برای جبران خسارت های سیل در استان های سیلزده داده اندهر چه سریعتر عملی شود تا اعتماد بین مردم و مسوولان بیشتر شود.وی خاطرنشان کرد: تاخیر در کمک های دولت به سیلزدگان باعث دلسردی مردم و سخت تر شدن شرایط زندگی برآنها خواهد شد و امیدواریم همانگونه که دولت از ابتدا پای کار بود این روند را ادامه دهد.

 آمادگی مدیریت بحران
این عضو مجمع نمایندگان مازندران گفت: اگرچه براساس گزارش هواشناسی دوره وقوع این سیل حدود 300 ساله و یا کمتر بیان شده است، ولی باید همچنان آمادگی مدیریت بحران برای پیشگیری از حوادث مشابه وجود داشته باشد.
یوسف نژاد افزود: در این حادثه نقاط ضعف و قوت دستگاههای اجرایی به خصوص مدیریت بحران آشکار شد و باید نقاط ضعف که بیشتر تجهیزات و امکانات مورد نیاز برای کمک به سیلزدگان بود باید جبران شود.وی اضافه کرد: با وقوع سیل کمبود امکانات و ماشین آلات به خصوص در دستگاههای اجرایی مرتبط آشکار شد و باید نسبت به تجهیز این امکانات در دستگاههای دولتی و بهره گیری از بخش خصوصی اقدام شود.
براثر وقوع سیل دراسفند 97 و فروردین 98 در مازندران حدود 15 هزار میلیارد ریال به تاسیسات زیربنایی، واحدهای مسکونی و مزارع کشاورزی خسارت وارد کرد و تاکنون دولت 2 هزار و 220 میلیارد ریال کمک بلاعوض و حدود 6 هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت برای جبران این خسارت ها به مازندران ابلاغ کرد.

2323

کد خبر 1253363

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =