حاجی‌بابایی: اصلاح قانون انتخابات باعث افزایش نارضایتی مردم می‌شود

خانه ملت نوشت: رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس می گوید اصلاح قانون انتخابات ضمن سردرگمی باعث افزایش نارضایتی مردم از عملکرد نمایندگان می شود.

حمیدرضا حاجی بابایی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با اظهار مخالفت با مصوبه مجلس شورای اسلامی در مورد اصلاح قانون انتخابات گفت: فارغ از نکات مثبت  استانی شدن انتخابات، این مصوبه سردرگمی  بین حاکمیت ومردم ایجاد می کند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس دهم شورای اسلامی افزود:  علاوه بر ابهامات جدی که در این مصوبه وجود دارد، تلاش های پیدا و پنهانی وجود دارد که  این مصوبه به تاییدشورای نگهبان برسد.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی بیان داشت: در شرایط فعلی مردم شهرهای کوچک  و روستاها به راحتی با نمایندگان ارتباط دارند و نمایندگان با برنامه ریزی صحیح می توانند در دیدارهای چهره به چهره با این مردم در جریان مطالبات ومشکلات مسائل آنها قرار بگیرند و با اشراف کامل بر شرایط و نیاز سنجی از کف جامعه در قانون گذاری آنچه مصلحت و مطالبه این مردم است مد نظر قرار دهند.

قانون انتخابات مجلس

وی افزود: با اصلاح قانون و  با گسترش حوزه نمایندگی، نه تنها در شهرهای کوچک بله در شهرهای بزرگی مثل تهران دسترسی مردم به نمایندگان کاهش پیدا می کند و نیازهای مردم مورد توجه قرار نمی گیرد، بنابراین مصوبات مجلس با واقعیت های جامعه فاصله پیدا می کنند.

حاجی بابایی از موارد دیگر اشکال این مصوبه را تاثیر پشتیبانی شبکه های قدرت و پول در انتخاب نمایندگان برشمرد و گفت: با قانون شدن این مصوبه و با توجه به گسترده حوزه انتخابیه باید منتظر تاثیر گذاری پول و شبکه های قدرت در انتخاب نمایندگان مجلس باشیم که خود به دور از اهداف مترتب بر ایجاد یک مجلس سالم با حضور نمایندگان واقعی مردم است.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی گفت: انتظار این است که شورای محترم نگهبان، با بررسی دقیق ابعاد حاصل از قانون شدن این مصوبه  به رسالت تاریخی و سنگین خود عمل کند.

حاجی بابایی خطاب به مدیران صدا وسیما بیان داشت: پیشنهاد می شود صدا وسیما ابعاد این  موضوع مهم را با چند برنامه مناظره برای مردم روشن و شفاف کند.

۲۱۴۲۱۲

کد خبر 1253960

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =