امضاء تفاهنامه همکاری کمیته ملی المپیک ایران و کرواسی

سایت کمیته ملی المپیک نوشت: با حضور رییس کمیته ملی المپیک کرواسی در تهران امضاء تفاهنامه  همکاری کمیته ملی المپیک ایران و کرواسی امضا شد.

زلاتکو ماتِسا رئیس کمیته ملی المپیک کرواسی بهمراه نایب رئیس،دبیر و مدیر روابط بین الملل کمیته المپیک و رئیس فدراسیون هندبال این کشور برای ملاقات با مسئولان ورزش کشورمان به تهران سفر کردند که صبح امروز با حضور در کمیته ملی المپیک طی دیدار با دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک به امضاء تفاهم نامه همکاری بین کمیته ملی المپیک دو کشور پرداختند.
در این دیدار که مهندس شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک، کیکاووس سعیدی خزانه دار، پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی، علیرضا رحیمی عضو هیئت اجرایی، دکتر مهدی علی نژاد رئیس فدراسیون ووشو و رئیس کمیسیون بین الملل، عاطفه اسلامیان مدیر روابط بین الملل و هیئت همراه زلاتکو ماتسا حضور داشتند دکتر صالحی امیری ضمن خیر مقدم به همتای کرواسی خود در ابتدا درباره تمدن و فرهنگ غنی ایران مطالبی را عنوان داشتند و به ظرفیت بالای ورزش کشورمان و علاقه مردم به ورزش پرداختند.

دکتر صالحی امیری ضمن تاکید بر اهمیت همکاری دو کشور گفت: آنچه که برای ما اهمیت دارد، تقویت تعامل و دیپلماسی ورزشی است و اینکه تجربه جهانی را در ورزش کشورمان افزایش دهیم، همچنین سایر کشورها نیز تجربه بیشتری از ایران داشته باشند؛ پیش بینی می کنم آینده خوبی در حوزه ورزش با کشور کرواسی خواهیم داشت.
وی ادامه داد:طی مذاکراتی که تاکنون با ماتسا و هیئت همراه وی داشتیم در سه محور توافق کردیم؛ برخی از فدراسیون های ورزشی کشورمان تقاضای همکاری با کرواسی برای جذب مربی و برگزاری دوره های آموزشی داشتند که البته این همکاری دوجانبه خواهد بود چرا که در بعضی از رشته ها همچون کشتی، وزنه برداری ، کاراته و ووشو ما می توانیم به آنان کمک کنیم، و در رشته هایی مثل فوتبال، هندبال، شنا ، واترپلو و بسکتبال ما به مربیان کروات نیاز داریم.
دکتر صالحی افزود: با توجه به نزریک شدن به المپیک ۲۰۲۰ توکیو و نیاز به برگزاری اردوهای بیشتر و  شرایط آب و هوایی خوب کرواسی در اروپا و همچنین  تمایل و علاقمندی مردم دو کشور به یکدیگر برگزاری اردوی مشترک از حوزه های همکاری مورد نظر ماست.
رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان تاکید کرد: در نظر داریم ضمن بازدید ماتسا و هیئت همراهش از دانشگاه تهران بعنوان دانشگاه مادر، در زمینه علمی و دانشگاهی و برگزاری دوره های تخصصی نیز با کشور کرواسی همکاری داشته باشیم.

سپس زلاتکو ماتسا رئیس کمیته ملی المپیک کرواسی گفت: حدود بیست سال پیش با پست متفاوتی به ایران سفر کردم و بسیار خوشحالم که با لطف و عنایت دکتر صالحی امیری و دعوت ایشان  دوباره به کشور شما سفر کردم.ایران را به خوبی می شناسم، کشوری بزرگ و دارای تمدنی غنی است، امیدوارم دکتر صالحی امیری مجددا هم من را به ایران دعوت کنند.
وی ادامه داد:تفاهم نامه امروز بین دو کشور که اهمیت بسیاری داردحول وحوش چند محور از جمله همکاری دوجانبه بین فدراسیون های ملی طرفین، تبادل مربی و ورزشکار، برگزاری کمپ های تمرینی در رشته های مختلف و تحقیق و پژوهش در حوزه ورزش می باشد.

256 43

کد خبر 1253984

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =