۰ نفر
۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴
فعالیت آرامستان جدید شهرکرد آغاز شد

شهردار شهرکرد گفت: با توجه به تکمیل ظرفیت بهشت دو معصوم شهرکرد، گسترش شهر، افزایش جمعیت و نیاز این شهر به آرامستان این فضا با بهره‌گیری از هویت اسلامی-ایرانی در مساحت ۵۸ هکتار احداث و مورد افتتاح قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی شهرداری شهرکرد، شهردار شهرکرد با اشاره به اینکه مساحت فعلی آرامستان شهرکرد ۵۸ هکتار است که پیش‌بینی ۵۰ سال آینده برای آن شده است، افزود: طرح توسعه این آرامستان قابل ارتقا به ۱۰۰ هکتار است.

وی با بیان اینکه اعتبار هزینه شده در آرامستان شهرکرد تاکنون ۵۰ میلیارد ریال و اعتبار مورد نیاز جهت تکمیل آن ۱۵۰ میلیارد ریال است، ادامه داد: ازجمله اقدامات صورت گرفته در این پروژه تکمیل غسالخانه با کلیه امکانات و تجهیزات مورد نیاز به مساحت ۹۸۰ مترمربع، احداث ساختمان محل اقامه نماز و تشییع به مساحت ۴۴۹ مترمربع و ۱۰ کیلومتر جدول‌بندی است.

نور الله غلامیان دهکردی  خاطرنشان کرد: آماده‌سازی قبور به تعداد یک هزار و ۵۰۰ حفره قبر در قطعات جهت عموم مردم، قطعه شهدا، خانواده شهدا و ایثارگران و قطعه هنرمندان در مساحت ۱۷ هزار و ۵۰۰ مترمربع از دیگر اقدامات صورت گرفته در آرامستان شهرکرد است.

وی به تهیه و نصب ۶ عدد برج نوری و ۴۰ عدد پایه تیر برق در محوطه آرامستان اشاره و عنوان کرد: محوطه و زیرسازی، تامین پارکینگ و نصب دوربین‌های نظارتی نیز در این طرح انجام شده است.

غلامیان  دهکردی اضافه کرد: همچنین ۴ کیلومتر انتقال و اجرای شبکه گازی شهری، ۴ کیلومتر انتقال و اجرای شبکه آب شهری، ۴ کیلومتر انتقال و اجرای شبکه برق شهری و ۱۳ کیلومتر انتقال و اجرای شبکه آب فضای سبز از دیگر مواردی هستند که در طرح آرامستان شهرکرد انجام گرفت.

شهردار شهرکرد با اشاره به اینکه جاده‌ای به طول ۱۲ کیلومتر و با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال برای دسترسی به این آرامستان احداث شد، افزود: در پروژه آرامستان شهرکرد کاربری‌های مختلفی همچون پارک بازی کودکان، خدمات رفاهی، تجاری و خدماتی، مسجد و حسینیه، جایگاه سوخت، استراحتگاه کارکنان، ساختمان اداری و... پیش‌بینی شده است.

46

کد خبر 1253988

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =