خسارت صندلی‌های شکسته ورزشگاه آزادی را کدام باشگاه می‌دهد؟

سرپرست مجموعه ورزشی آزادی به معاونت‎های مربوطه این مجموعه دستور داده هرچه سریعتر خسارت‎های مالی اتفاقات دیدار پرسپولیس و سپاهان محاسبه و جهت پرداخت به سازمان لیگ اعلام شود.

به گزارش مهر: علی اکبر شعبانلو با تاکید بر اینکه دیدار تیم‌های پرسپولیس تهران و سپاهان اصفهان و حواشی این دیدار، خسارت‌های زیادی را به مجموعه ورزشی آزادی وارد کرده است، گفت: حواشی دیداری که شامگاه جمعه در ورزشگاه یکصد هزار نفری برگزار شد تا دیر وقت ادامه داشت طوری که بعد از آن فرصتی برای بررسی‌های دقیق و مشخص کردن میزان خسارت‌های وارد شده به این ورزشگاه نمانده بود اما این بررسی‌ها در اولین فرصت باید انجام و نتیجه آن مشخص شود.

وی تصریح کرد: به تمام بخش‌های ذی ربط و معاونت‌های مربوطه در ورزشگاه آزادی دستور داده شده تا خیلی سریع و ظرف مدت زمان دو سه روز خسارت‌های ناشی از حواشی دیدار تیم‌های پرسپولیس و سپاهان را مشخص و برآورد لازم برای هزینه‌های آن را داشته باشند.

سرپرست مجموعه ورزشی با ابراز تأسف از حواشی ایجاد شده در پایان این دیدار به این پرسش مبنی بر اینکه «خسارت های ناشی از حواشی ایجاد شده تنها به استادیوم یکصد هزار نفری وارد شده یا موضوع به خارج از این استادیوم هم کشیده شده است؟»، خاطرنشان کرد: همان طور که گفتم شب گذشته فرصتی برای بازدید کارشناسی از قسمت‌های مختلف باقی نمانده بود. آنچه مسلم است به داخل کاسه استادیوم یکصد هزار نفری خسارت‌های زیادی وارد شده است. از تصاویر ثبت شده هم مشخص است که به خصوص صندلی‌ها، محل ورود و خروج بازیکنان و میکسدزون آسیب زیادی دیده است.

وی تاکید کرد که تمام خسارت‌های داخل و خارج از استادیوم یکصد هزار نفری مشخص و برآورد مالی آن به صورت دقیق محاسبه خواهد شد.

«پرداخت هزینه‌های ناشی از خسارت‌های وارد شده به ورزشگاه آزادی برعهده چه کسی یا چه باشگاهی است؟»، شعبانلو در پاسخ به این پرسش گفت: نتیجه به دست آمده از برآورد مالی خسارت‌های وارد شده به ورزشگاه آزادی به صورت مکتوب به سازمان لیگ فدراسیون فوتبال اعلام می‌شود تا این سازمان پیگیرِ پرداخت آن شود.

شعبانلو تصریح کرد: پیش از این روال کار به این صورت بود که تیم‌های میزبان مسئول پرداخت هزینه‌های ناشی از خسارت‌های وارد شده به ورزشگاه بودند و این هزینه را سازمان لیگ از محل درآمدهای آنها کسر می‌کرد. اینکه در مورد این بازی و حواشی آن، سازمان لیگ چه برخوردی خواهد داشت و هزینه‌های خسارت را از کدام تیم می‌گیرد، با خودشان است. ورزشگاه آزادی از طریق این سازمان پیگیر پرداخت خسارت‌ها خواهد بود.

سرپرست مجموعه ورزشی آزادی ابراز امیدواری کرد که از این پس دیدارهای برگزار شده در این مجموعه با حواشی اینگونه مواجه نشود به خصوص که جبرانِ خسارت‌های وارد شده علاوه بر هزینه، زمان زیادی را هم می‌گیرد.

 دیدار تیم‌های پرسپولیس تهران و سپاهان اصفهان از هفته بیست و هفتم رقابت‌های فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور شامگاه جمعه در ورزشگاه آزادی برگزار شد و با تساوی بدون گل به پایان رسید. حواشی این دیدار که پیش از آغاز آن شروع شده بود، ۲۴۵ مصدوم و یک فوتی داشت.

43 43
کد خبر 1254012

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =