انتقاد تند بهروز افخمی از مهناز افشار/این خانم چه فکر می‌کند؟

تسنیم نوشت: بهروز افخمی مجری برنامه تلویزیونی نقد سینما شب گذشته در واکنش به تکثیر فیلمی پیرامون سیل اخیر توسط مهناز افشار گفت: "این خانم چه فکر می‌کند که به نماینده مجلس می‌گوید شما تا زایمان نکردی حق نداری درباره ازدواج دختران زیر ۱۸سال اظهارنظرکنی؟"

بهروز افخمی در برنامه «نقد سینما» به موضوع سیل و برخورد سلبریتی‌ها پرداخت که در لا به لای کمک کردن برخی از بازیگران چه با پیام‌های خودشان و چه حضورشان در مناطق سیل‌زده، فیلمی شگفت‌آور منتشر شد که یک فرد به ظاهر خوزستانی منتقد حضور عراقی‌ها در منطقه خوزستان بوده است. شاید این فرد این صحبت را از روی تعارف انجام داده یا متوجه یکسری از استراتژی‌ها و مسائل نیست. او توضیح داد: این فیلم را اولین‌بار جعفر پناهی روی صفحه‌اش گذاشته و مهنار افشار آن را تکثیر کرده! جالب است که مردم مخالفت خودشان را اعلام کرده‌اند و در همان صفحه نوشتند که اگر مردم آلمان کمک می‌کردند باز مخالفت انجام می‌دادید. جوان عصبانی ممکن است در شرایط سخت سیل حرفی زده باشد، اما آیا هنرمندان ما با تکثیر این حرف‌ها گمان می‌کنند کار سیاسی انجام می‌دهند.

او ادامه داد: «واقعاً چه ایرادی وجود دارد که عراقی‌ها کمک کردند. درست است که یک زمانی با این کشور جنگ داشتیم اما ۳۲ سال از آن زمان می‌گذرد و کسانی که امروز کمک کردند اگر زیر ۴۰ سال باشند در پایان جنگ، کودکانی بیش نبودند و هیچ‌چیز از جنگ نمی‌دانند. این افراد که چنین فیلم‌هایی را در فضای مجازی تکثیر می‌کنند باورشان این است که کار سیاسی کرده‌اند؟

افخمی در برنامه «نقد سینما» تصریح کرد: من فکر می‌کنم بایستی بیشتر درباره این مسائل صحبت کنیم، چرا که این قشر(سلبریتی‌ها) فکر می‌کنند بایستی راجع به هر نکته و موضوعی اظهارنظر داشته باشند. متأسفانه درست نمی‌توانند فکر کنند! تاکنون آن طور که باید از این دریچه بحث نشده و برنامه‌ای نداشته‌ایم. این تبیین‌ها به خوبی انجام نشده که بازیگری مثل مهناز افشارچه فکری می‌کند به نماینده مجلس می‌گوید: «تا شما زایمان نکردی حق نداری درباره ازدواج دختران زیر ۱۷سال اظهارنظر کنی». این نماینده مجلس گفته بود دخترانی که در سن کم ازدواج می‌کنند کمتر طلاق می‌گیرند و خوشبخت‌تر هستند.

وی افزود: »خانم افشار متوجه نیست با این اظهارنظرها طرفدار سلب حق از مردم است.خصوصاً به فردی که در مقام یک قانون‌گذار، حضور دارد؛ واقعاً اگر در جایگاه یک مدرنیته و آزادیخواه صحبت می‌کند این نوع رفتار سلب حق از اظهارنظر محسوب می‌شود. اینجاست که احساس می‌کنم یا خانم افشار متوجه نیست چه رفتاری می‌کند یا باورش این است که مردم متوجه نیستند.

افخمی در پایان خاطرنشان کرد: خانم افشار با این دید باید با رومئو و ژولیت نیز مخالفت کند. چرا که این دو کاراکتر هرکدام ۱۵، ۱۶ ساله بودند که عاشق هم شدند و احتمالا خانم «افشار» به "شکسپیر" نیز می‌گوید تا زایمان نکردی نباید از این نمایشنامه‌ها بنویسی. مردم عقل دارند هر حرف بی‌فکری را عرضه کردند تا طرفداری از مدرنیسم برای خودشان دست و پا کنند، رفتار صحیحی نیست.

۵۷۲۴۵

کد خبر 1254021

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 18
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • IR ۱۶:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  0 0
  آقای افخمی اگر پدر یا برادر شما رو هم پدر همون عراقی که زمان جنگ بچه بوده و الان از جنگ هیچ چیزی نمی دونه کشته بود و با پرچم عراقی که نیروهای نظامی ش پدر یا برادرش رو کشتن بهتون کمک می کرد بازم نظرتون همین بود ؟ این کشور از همون مردم و همون پرچم و همون نیروی نظامی هشت سال همه چیزش نابود شد ؟ اگه قرار بر فراموش کردن جنگ هستش لطفا به همکارانتون بگید فیلم جنگی نسازن دیگه
 • IR ۱۶:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  0 1
  ...مهناز افشار حرف چرند زیاد زده ولی حالا که مخالفتش با ازدواج کودکان را با لحن و کلماتی که بلد بوده و بی راه هم نیست به درستی ابراز کرده تبدیل شده به ناقض "حق آزادی بیان"؟!!
 • IR ۱۶:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  0 2
  باز سر وکله ت پیدا شد؟! معروم نیست نماینده مجلسی، هنرمندی، کارگردانی، مجری هستی! همه جا اظهار نظر جفنگ میکنی!
 • حسین IR ۱۶:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  1 0
  این خانم بهتره از این توصیه ها و ژست های خیرخواهانه و حق طلبی در برابر شوهرش داشته باشه...
 • AE ۱۷:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  0 2
  عوام فریبی داره میکنه افخمی شکسپیر چه ربطی به قانون گذاری داره
 • AE ۱۷:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  1 0
  ما فقط میخوایم همه چی را پاک کنیم.اجبار اشتباهه ولی دختری مایل باشه بخاطر غریزه و نیازهاش ازدواج کنه بهتره یا از چه راهی خودشو تامین کنه ؟ باید کارشناسی بشه برای سن کم راه حل بدن.الان بلوغ ها زودرس هم شده.باید فکر چاره بود .خانم افشار یجوری پست میزاره انگار حق داره بر سر مردم.کسی که زندگی خودش دادگاهی داره و فرزندش ایرانی نیست
 • IR ۱۸:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  0 1
  کسی که در تلویزیون میلی ایران انتن داره توقعی بیش از این ازش نمیره
 • کتابی US ۱۹:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  0 1
  چقدر بی سوادی تو افخمی
 • IR ۱۹:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  0 0
  اگه نظامی های آلمان نیز وارد کشور بشه هم فرقی نمی کنه وما به اومدن اونها نیز معترض میشیم.
 • IR ۱۹:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  0 0
  چقدر بد اندیش
 • PA ۱۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  0 0
  ... حرفهای مفتی زده است
 • سعید IR ۱۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  0 1
  چقدر آدم حال به هم زنی شده این بهروز افخمی و اصرار داره که خاطره فیلم خوبی مثل شوکران را از ذهن ما پاک کند
 • GB ۲۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  0 1
  تو خودت کی هستی مگه؟
 • GB ۲۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  0 1
  مهناز افشار با همه بدیها، از خیلیها مردتره، حرفش رو با شجاعت میزنه و از بودجه و رانت صدا و سیمان هم استفاده نمیکنه
 • IR ۲۰:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  0 1
  یعنی افخمی دیگه داره چرت و پرت میگه
 • کلوندی IR ۲۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  0 0
  هر دو تون چرت و پرت می گین
 • AT ۲۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  0 1
  کفگیر خورده ته دیگش تهیه کننده حکومتی لازم داره؟
 • امیر IR ۲۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
  1 0
  واقعا این مهناز افشار به چه درد مملکت نمیخوره!!؟؟یعنی بایک کشور همسایه که بیشترین مرزخاکی وداره باید دائما بجنگیم!!؟؟؟...