فرمانده سنتکام با ولیعهد ابوظبی دیدار کرد/ مک‌کنزی: ایران یک تهدید است

فرمانده تروریست‌های «سنتکام» در دیدار با ولیعهد ابوظبی در مورد روابط دوجانبه به ویژه امور نظامی و دفاعی به رایزنی پرداخت.

فرمانده تروریست‌های «سنتکام»  شنبه با «شیخ محمد بن زاید آل نهیان» ولیعهد ابوظبی و معاون فرمانده نیروهای مسلح امارات عربی متحده دیدار کرد.

 به نوشته خبرگزاری «وام» «کنت اف مک‌کنزی» فرمانده تروریست‌های سنتکام در این نشست به بررسی روابط دوستانه بین دو کشور به ویژه امور نظامی و همکاری در امور دفاعی پرداخت.

در این جلسه که در قصر «الشاط » صورت پذیرفت ، مشاور امنیت ملی امارات، فرمانده نیروهای مسلح  ،فرمانده نیروی هوایی و پدافند هوایی و هیاتی از فرماندهی آمریکا حضور داشتند.

این فرمانده آمریکایی چندی قبل نیز در راستای دیدارهای منطقه‌ای در ریاض با «محمد بن سلمان» ولی‌عهد عربستان سعودی دیدار کرد.

خبرگزاری دولتی عربستان سعودی (واس) در این زمینه خبر داد که بن سلمان و مککنزی روابط دوجانبه ریاض -واشنگتن و آخرین تحولات منطقه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

به دنبال اقدام ضد ایرانی آمریکا در «تروریستی» خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ایران نیز ستاد فرماندهی کل نیروهای ارتش آمریکا در غرب آسیا، شرق آفریقا و آسیای مرکزی را تروریستی شناخته است.

لازم به ذکر است که پیش از این دیدار مک کنزی در مصاحبه با شبکه «اسکای نیوز عربی» با تاکید بر ادامه حضور نیروهای امریکایی در منطقه و طرح ادعاهایی بی اساس علیه جمهوری اسلامی ایران، گفت: صدور تروریسم توسط ایران در منطقه و جهان یک تهدید درازمدت است.

مک کنزی در ادامه ادعاهای بی‌اساس خود افزود: «ما با متحدان و دوستانمان در منطقه در ارتباط هستیم تا در مقابله با تهدیدهای ایران متحد باشیم. ما برای جلوگیری از اقدامات تحریک آمیز و خطرناک ایران منابعی را در نظر داریم. ایران محور امنیت داخلی و راهبرد دفاع ملی آمریکاست».

مک‌کنزی افزود: تمرکز بر ایران معضلی طولانی مدت در منطقه است، ولی در عین حال من اطمینان دارم که ستاد مرکزی ارتش آمریکا قدرت لازم برای حمایت از منافع واشنگتن و متحدان خود در تمام منطقه را دارد.

مک کنزی مدعی شد آمریکا گروه تروریستی داعش را در سوریه نابود کرده است و گفت: دولت داعش که بسیار گسترده بود، اکنون چیزی از آن نمانده است. در بلند مدت از تعداد نیروهایمان در سوریه خواهیم کاست و این اقدام با احتیاط صورت خواهد گرفت.

او در رابطه با حضور نیروهای امریکایی در عراق نیز مدعی شد: من مطمئنم که حضور نظامی ما در عراق طولانی خواهد بود ودر آنجا به مبارزه با تروریسم خواهیم پرداخت. بهترین راه حل در طولانی مدت برای نابودی گروه هایی مثل داعش، ایجاد نیروهای امنیتی محلی فعال است.

مک کنزی همچنین ادعا کرد فعالیت آمریکا در یمن، مرتبط با داعش و القاعده است.

310311

کد خبر 1254140

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =