کمک مسلمانان تانزانیا به سیل‌زدگان تحویل هلال احمر قم شد

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمرقم گفت: فیش کمک ۹۱۵ میلیون تومانی مسلمانان تانزانیا به مردم سیل زده، توسط یکی از طلاب جامعه المصطفی العالمیه تحویل جمعیت هلال احمر استان شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قم، امیرحسین علیمردانی با اعلام خبر فوق، اظهار داشت: با وقوع سیل اخیر در ایران، بسیاری از هموطنان کشورمان با جمع‌آوری وسایل ضروری و کمک های نقدی به یاری حادثه دیدگان سیل شتافتند.

وی بیان کرد:در این راستا؛ جمعی از اتباع سایر کشورها نیز بر اساس وظیفه انسانی خود اقدام به همیاری هموطنان ما در سیل کردند که؛ آقای 'ذیشان حیدر' طلبه فعال جامعه المصطفی العالمیه نیز به نمایندگی از مسلمانان دارالسلام کشور تانزانیا فیش کمک ۹,۱۵۷,۵۰۰,۰۰۰ ریالی شیعیان این کشور به سیل زدگان ایران را تحویل جمعیت هلال احمر استان قم کرد.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر قم گفت: پیش از این نیز، کمک های مردم ملسمان پاکستان درقالب ۵۰۰ بسته غذایی، جهت اهدا به آسیب دیدگان سیل های اخیر کشور به هلال احمر استان تحویل شده بود.

هموطنان می توانند از طریق تلفن همراه و شماره گیری کد دستوری #۱۱۲ *۷۸۰ * و شماره حساب ۹۹۹۹۹ به نام هلال احمر نزد تمامی بانک ‌ها و یا به شماره کارت های ۶۱۰۴۳۳۷۹۹۹۹۹۹۹۹۶ بانک ملت و ۵۸۹۴۶۳۱۸۵۰۲۵۹۷۳۰ بانک رفاه هدایای نقدی خود را برای کمک به سیل زدگان واریز کنند.

همچنین مردم می توانند کمک های نوع دوستانه خود را از قبیل مواد غذایی که زمان مصرف بیش از شش ماه دارند، پوشاک نو و اقلام بهداشتی را در راستای کمک به هموطنان سیل زده به جمعیت هلال احمر واقع در خیابان ساحلی و یا خانه های هلال مستقر در مساجد استان تحویل دهند.

وقوع سیل در روزهای نخستین سال جاری منجر به خسارت های جانی و مالی فراوان در برخی از نقاط کشور شد؛ روند خدمت رسانی به حادثه دیدگان توسط دستگاه های مختلف و مشارکت مردم از همان روزهای نخست وقوع سیل جریان یافت و اکنون ساخت مسکن و ایجاد سرپناه دایمی برای سیلزدگان در اولویت برنامه های کمک رسانی قرار دارد. 

** واکسیناسیون زائران حج تمتع ۹۸ در قم آغاز می شود

مدیرعامل جمعیت هلال احمر قم همچنین درگفت وگویی، افزود: مرکز پزشکی جمعیت هلال احمر این استان، به منظور تزریق واکسن مننژیت برای حجاج بیت الله الحرام، آماده خدمت رسانی به مدت یک هفته است.

محمد گلفشان بیان کرد: با توجه به نزدیک شدن به ایام حج ۹۸ و بر اساس وظیفه‌ای که از سوی سازمان حج و زیارت در خصوص واکسیناسیون زائران حج تمتع، بر عهده مرکز پزشکی جمعیت هلال احمر است، واکسیناسیون ۱۸۰۰ تن از حجاج و روحانیون کاروان ها از روز ۹ اردیبهشت سال جاری آغاز می شود.

وی ادامه داد: این مرکز به منظور احراز سلامت زائران ، آنها را مورد معاینه قرار می‌دهد و در صورت تأیید وضعیت سلامت پس از واکسیناسیون به این سفر معنوی اعزام خواهد شد.

نماینده مرکز پزشکی حج در استان قم گفت: به دلیل توصیه‌های اکید سازمان بهداشت جهانی در خصوص بیماری مننژیت، همه ساله زائران حج تمتع قبل از اعزام، در برابر این بیماری واکسینه می‌شوند.

گل‌فشان با اشاره به محل انجام واکسیناسیون حجاج افزود: تیم پزشکی جمعیت هلال احمر قم در جلساتی که در بعثه مقام معظم رهبری برای حجاج برگزار می‌شود، حضور پیدا می‌کنند و نسبت به واکسیناسیون آنها اقدام می‌نمایند.

46

کد خبر 1254391

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =