ظریف از پایگاه مرکزی دشمن به قلب آن‌ها خنجر زد

وزیر خارجه کشورمان، در سفر به نیویورک، از طریق «سلاح سرد دیپلماسی عمومی» سیاست های کثیف واشنگتن را به مردم آمریکا دیکته کرد.

زهره نوروزپور: روز سه شنبه سوم اردیبهشت ماه دکتر محمدجواد ظریف وزیرخارجه کشورمان تهران را به مقصد نیویورک ترک کرد. سفری که از همان روز اول همراه با حاشیه بود و طبق معمول از داخل کشور سر چشمه می گرفت.

ظریف کجا رفته است؟ چرا رفته است؟ ایا برای مذاکره رفته است؟ آیا به دلیل تحریم نفتی رفته است؟ آیا به خاطر سپاه پاسداران رفته است؟ ایا قرار است با جان کری دیدار کند؟ سوالاتی از این دست که از منتقدین وزیر خارجه در افکار عمومی کشور شانتاژ شد.

اما این جنجال ها از کجا شدت گرفت؟
وزیر خارجه روز چهارشنبه در انجمن آسیایی نیویورک شرکت کرد و در انجا به سوالات مطرح شده پاسخ داد، ظریف در این نشست به گروه B و تبادل زندانیان ایران و آمریکا نیز اشاره کرده و این نشست سر آغازی شد بر حاشیه ها و اعتراضات دلواپسان داخلی. اما ظریف چه گفت که خوراک خبری کیهان و دیگر دلواپسان را فراهم کرد؟

مذاکره
پس از آنکه رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان، مساله تبادل زندانیان را مطرح کرد،  عده ای بدون اینکه تاملی بر اظهارات وزیر خارجه داشته باشند داد دلواپسی سر دادند و اینگونه تلفی کردند که وزیر خارجه به دنبال مذاکره مجدد به نیویورک رفته است!بدون اینکه در نظر بگیرند این درخواست برای شش ماه قبل بوده است. 

این مساله سبب شد که عده ای در داخل کشورمان کوس وامصیبتای مذاکره با شیطان بزرگ سر دهند! در همین باره نیز وزیر خارجه و سخنگوی دستگاه دیپلماسی توضیحات لازم را برای افکار عمومی دادند، ظریف درباره مذاکره با آمریکا به شبکه سی بی اس گفت: « ما با هر کشوی که به ما احترام بگذارد مذاکره خواهیم کرد. همچنین وزیر خارجه صراحتا اعلام کرد که مذاکره ای در کار نیست. وزیر امور خارجه تبعیت کشورها از تحریم های یکجانبه آمریکا را اجباری دانست و گفت آمریکا میز را ترک کرده است. میز همانجاست. ما با کشورهای دیگر که همگی منافعی داشتیم و با هم رقابت می کردند، به بهترین قراری که می توانستیم رسیدیم.   ایران به تعهدات خود عمل کرد این آمریکا بود که در این باره هنوز اقدامی نکرده است.  وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به این سوال که با چه کسی درباره این چیزها می‌خواهید مذاکره کنید گفت: ما با هر کسی که به ایران احترام بگذارد و با این مسئله کنار بیاید مذاکره می‌کنیم. ما مشکلی با اُبرین (مسئول امور گروگان‌های آمریکا) نداریم اما تا زمانی که از ما نخواهند کسی را به عنوان مذاکره‌کننده گروگان‌های خودمان معرفی کنیم تا درباره گروگان‌های ایرانی در زندان‌های آمریکا مذاکره کنند، کاری با مذاکره کننده آمریکایی نداریم. »

اما مجری برنامه جنجالی  انجمن آسیایی نیویورک از ظریف پرسید: مکالمه بین ایران و آمریکا به سطح پرتنشی رسیده است. امروز صحبت های زیادی از سوی ایران مطرح شده، از قبیل تروریسم اقتصادی آمریکا یا بحث هایی درباره تنگه هرمز، آیا اینها فقط حرفند یا عملی می شوند؟

وزیر امور خارجه پاسخ داد: «به نظر من آقای ترامپ می خواهد به یک سری از وعده های انتخاباتی خود عمل کند. او فکر می کند که به ایران فشار حداکثری وارد کند و ما را به زانو در بیاورد. او اشتباه می کند. ما صدها سال است که آنجا هستیم و به زانو در نمی آییم. ما به تاریخ در دوره های دو یا چهار ساله نگاه نمی کنیم. ما به هزاره ها نگاه می کنیم و می گوییم که اقتدار و احترام برای فروش نیست. این هرگز اتفاق نخواهد افتاد و حتی اگر من بخواهم، مردم ایرانند که اجازه چنین کاری را نخواهند داد. این صلابت از من نیست، از مردم و تاریخ مردم ایران است. آقای ترامپ می خواهد با زورگویی ما را به میز مذاکره بیاورد تا به قرارداد مطلوب برسد. ما حتی نمی دانیم که آن قرارداد مطلوب چیست.  او می تواند بگوید چه می خواهد و در مورد آن صحبت کند. اگر او می خواهد که ایران را مجبور کند که احترامش را به فروش بگذارد، باید بداند که به نتیجه نخواهد رسید. آقای ترامپ به سمت یک نقشه راه، کشیده نشده بله گرفتار یک توطئه شده است.»

این گفتگوی تفصیلی در این برنامه حاکی از آن است که وزیر خارجه صراحتا تمام توضیحات لازم درباره مذاکره را هم به آمریکایی ها هم به منتقدان داخل کشور اعلام کرده است! ظریف حتی با کنایه ای سنگین به مشاور امنیت ملی ترامپ گفت: آقای بولتون سال گذشته به جلسه تروریست های مجاهدین خلق رفت و قول داد که ما سال 2019 نخواهیم بود و او در تهران خواهد بود. اما امروز من اینجا هستم به جای اینکه او در تهران باشد.

زندانیان
ظرف درباره تبادل زندانیان دقیقا چه گفت و چه واکنش هایی به همراه داشت؟ 

وزیر خارجه در نشست انجمن آسیایی نیویورک در مورد زندانیان گفت: این شغل من نیست، قوه قضاییه ما مستقل است و آنها اتهام هایی زده اند که من با آنها موافقتی نکرده ام اما این جایگاه من نیست، من به اندازه کافی کار دارم که جلوی جنگ را بگیرم و فشار اقتصادی را از روی مردمم بردارم.
وزیر امور خارجه افزود: در آمریکا و در اروپا ایرانیانی هستند که در زندانند چون آمریکا به آنها اتهام نقض تحریم ها را زده است. اتهام آنها ارسال تجهیزات هواپیمای مسافربری و نه جت بوده است. ما مترجم داریم که در استرالیا در زندان است که در زندان بچه دار شده است.

ظریف ادامه داد: ما در مورد نازنین زاغری صحبت می کنیم، که البته من ناراحت هستم از شرایط او و به عنوان وزیر امور خارجه هر چه از دستم برآمده برای کمک انجام داده ام اما هیچ کسی از زنی که در استرالیا در زندان است، نمی گوید.

وی اضافه کرد: من این پیشنهاد را علنا می دهم، بیایید زندانی ها را تبادل کنیم.

پس از آن سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به پیشنهاد ظریف گفت: «متوجه اشاره او به حل و فصل بشردوستانه آن پرونده‌ها که ما بارها خواستار آن شده‌ایم هستیم. رژیم ایران می‌تواند جدیت خود در خصوص مسائل کنسولی را با آزاد کردن فوری اشخاص بی‌گناه آمریکایی نشان دهد. این مسائل کنسولی، آن عده از ایرانی‌هایی که به دلیل نقض کیفری قوانین تحریمی آمریکا بازداشت یا محکوم شده‌اند را نیز شامل می‌شود.»

سید «عباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بامداد پنج‌شنبه پیشنهاد «محمد جواد ظریف» برای مبادله زندانیان میان ایران و آمریکا را «جدی» و «مسبوق به سابقه» خواند و گفت واکنش آمریکایی‌ها به این پیشنهاد که بر آزادی یکجانبه زندانیان آمریکایی تأکید دارد، نشانگر عدم درک صحیح واشنگتن از مذاکره و توافق خواند.

فاکس نیوز
روز هفتم اردیبهشت جنجال دیگری از جنس فاکس نیوزی، در ایران به پا شد با این عنوان : ظریف با رسانه محبوبت ترامپ گفتگو کرده است! حتی برخی از کاربران خبرگزاری خبرآنلاین در کامنتهای این خبر نوشتند که بوی مذاکره می آید!

اما ظریف تنها یک دیپلمات حقوقدان نیست! اون کسی است که دیپلماسی عمومی را به خوبی می شناسد. ظریف به این فن مهارت و ایمان دارد که پیشبرد راهبرد جمهوری اسلامی ایران از افکار عمومی می گذرد.آنهم در دل دشمن! آنهم در رسانه وابسته به دشمن!

وزیر امور خارجه کشورمان با سلاحی تیز به جنگ واشنگتن رفت. او در شبکه خبری سراسر وابسته به دونالد ترامپ نشست و از حوزه قدرت، مصاحبه شونده فاکس نیوز را آچمز کرد. افشاگری های او از این شبکه، واکنش های بسیاری به همراه داشته است. حتی جان بولتون (اینجا) نیز به اظهارات وزیر خارجه واکنش نشان داد و سخنگوی وزارت خارجه این کشور نیز صراحتا اعلام کرد که نگران تاثیر صحبت های ظریف هستیم!(اینجا)

این نشان از هوش بالای دیپلماسی وزیر خارجه است، کما اینکه او قبل از سفر به نیویورک اعلام کرد که اهداف او صرفا رسانه ای است، و همین اتفاق هم افتاد، گفتگوی های او با سه شبکه بسیار مهم و پر مخاطب نه تنها آمریکا بلکه کل جهان، دست سیاست کثیف واشنگن را حداقل برای مردم آمریکا رو کرد با این تعریف که مالیت های مردم آمریکا دقیقا صرف چه کاری می شود؟

ظریف در شبکه افراطی (جمهوریخواه) فاکس نیوز درباره تیم Bافشاگری کرد.ظریف در حالی برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل به دعوت جنبش عدم تعهد رفت که دولت واشنگتن در دو سال اخیر بدترین شرایط را برای مردم ایران رقم زده است. خروج از برجام، ایجاد تحریم های ثانویه، بازگشت یکجانبه تحریم های هسته ای، تحریم نفت و در نهایت تروریستی خواندن سپاه پاسداران، بخشی از اقدامات او علیه جمهوری اسلامی بود. در این شرایط وزیر خارجه کشورمان مانند همیشه فرصت را در نیویورک مغتنم شمرد و برنده ترین سلاح دیپلماسی را رو کرد.  اکنون مردم آمریکا می دانند که دولتشان قابل اعتماد نیست. ظریف از تریبون رویترز، سی بی اس و فاکس نیوز، دست واشنگتن را برای افکار عمومی جهان رو کرد. اما چه کسی است که قدر دان این دیپلماسی باشد؟ اگر کمی بر علم روابط بین الملل تامل کنیم ظریف از پایگاه مرکزی دشمن با آگاه کردن افکار عمومی بر قلب دشمن خنجر زد!

مشروح مصاحبه پر چالش ظریف با فاکس نیوز را اینجا بخوانید.

310 310

کد خبر 1254596

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 63
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
  در ايران اين ازادي هست كه يه خارجي مخلف ايران در تهران عليه ايران حرف بزند و به كشورش برگردد ؟ وجدان چيز خوبيه
  • IR ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
   چرا راه دور میری؟ خود وزیر خود جناب ظریف تو ایران نمی تونه با هر رسانه و شبکه تلویزیونی که بخواد مصاحبه کنه! نمونش 90 . یا اصلا سوال: آیا نه یک خارجی یک ایرانی می تونه هر چی دلش می خواد بگه تو ایران و با نظام محالفت علنی کنه؟ البته که ممکنه بتونه. اما بعدش چه بلایی سرش بیاد خدا می دونه!
  • استوار مختاری IR ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
   شما مقر سازمان ملل را در تهران قرار بده. من خودم آزادی بیان شان را در تهران تضمین میکنم. اگه ظریف در فاکس نیوز صحبت کرده مخالفان جمهوری اسلامی هم در پرس تی وی کم حرف نزدن. خودم دیدم که از صهیونیست ها هم برای گفتگو در این شبکه دعوت شده. تازه مثل فاکس نیوز هم نیستیم که موقعی که اون صهیونیست داره در پرس تی وی حرف میزنه تصاویر فلاکت در غزه را نشان بدیم اما فاکس نیوز وقتی ظریف حرف میزد پرتاب موشک ایرانی و تصاویر حزب الله لبنان را نشان میداد. برو آقا این حرفها را برای کس دیگری بگو. ما خودمون ختم کاریم
  • میثم FR ۱۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
   اقای استوار! امنیت چهارتا سفارتخانه رو نمیتونین فراهم کنید مثل مور و ملخ از در و دیوارش میرین بالا! اونوقت میخوای سازمان ملل رو بیارن ایران؟! خخخ
  • IR ۱۴:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
   359 7
   رسانه های داخلی از جمله همین سایت مردم مارو احمق فرض کردن که البته طبیعی هم هست، طرف رفته آمریکه هر حرفی خواسته در رسانه هاشون زده و بعد پشت پرده هم تلاش برای مذاکره داره، اما در داخل حتی نتوسنت روی حرفهای قبلی خودش پایبند باشه در مورد دور زدن تحریم، تعامل با دنیا و حفظ جایگاه وزارت خارجه و حتی اجازه نداره استعفا بده و در چرخشی قابل پیشبینی تبدیل به سخنگوی سازمانی خاص در داخل کشور شد
  • IR ۱۵:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
   94 3
   سرکار استوار؛ بالاخره معلوم نشد کدوم وری هستی ... ختم کار هم لفظ خوبی نیست لا اقل به خودت احترام بگذار بالام جان
  • استوار مختاری IR ۱۵:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
   سفارتخانه تا زمانی که برای ما منافع داشته باشه امنیتش محفوظه اما اگه بخواد در زیر پوشش امنیتی که ما براش فراهم کردیم پدرسوختگی بکنه از امنیتش روگردان میشیم. میزبانی سازمان ملل برای میزبان منافع زیادی داره. منفعتش اونقدر هست که ضرر آزادی بیان را پوشش بده. در نیویورک هم آن آزادی بیان کذایی به همین ترتیبه. خبرنگار صدا و سیما اجازه نداره خارج شعاع 40 کیلومتری نیویورک گزارش تهیه کنه. تو یه بار دیدی خبرنگار صدا و سیما از آریزونا گزارش کنه؟؟؟ خیر همیشه تو نیویورکه. اما امانپور هر وقت اومد ایران تو هر سوراخ سنبه ای سرک کشید و در تمام ایران گزارش گرفت. این هم از آزادی بیان آمریکایی. آزادی بیان برای خارجی ها در ایران بیشتره. من ندیدم که وابسته سفارت ما در پاریس بره میون جلیقه زردها. اما وابسته سفارت فرانسه در تهران اومد تو میون جلیقه سبزها. در هر صورت ما وضع بهتری را برای خارجی ها فراهم کردیم تا آنها برای ما
  • US ۱۶:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
   استوار نظرت درمورد ستار بهشتی ها و آزادی بیان مردم خودمون چیه؟
  • IR ۱۶:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
   از نظر کارشناسان این سایت ظریف به قلب آمریکا خنجر زده ولی اون چیزی که من از حرکت ظریف فهمیدم اینه که آمریکا سرزمین دموکراسی وآزادی بیانه و اینکه چقدر برای مسئولان سایر کشورها هرچقدر هم که دروغگو باشن این احترام رو قائلند که حرفشون رو بزنن و این حقیقت تلخ رو فهمیدم که ما در داخل کشورمون چقدر عقب افتاده هستیم که حتی وزیر خارجه کشورمون همین چند هفته قبل این ارزش رو براش قائل نشدن که موقع آمدن اسد خبرش کنن و به شخصه نمیفهمم ایشون چطور با چه آبرویی میره مذاکره میکنه
  • IR ۱۷:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
   21 93
   نظرت در مورد حرفای آقای ظریف چیه؟و تعجب میکنم بعد از این مصاحبه آقای ظریف بعضیا هم با مطرح کردن یک سری مسائل حاشیه ای نسبت به این مصاحبه و با ژست به ظاهر منطقی برای عده ای، سعی کردن به آمریکا هم در برخورد با ایران حق بدن و متاسفانه گاهی هم مشاهده می کنم اگر آقای ظریف به خوبی و با منطق در مجامع بین المللی از ایران دفاع کنه یک عده هم با بازی با کلمات و مطرح کردن یک سری مسائل حاشیه ای و با ژست به ظاهر منطقی برای عده ای،سعی می کنند به آمریکا حق بدن.
  • IR ۱۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
   95 15
   خطاب به ١٦:٣٩ كاش ميتونستم اين كامنت شما رو با طلا بنويسم .
  • استوار مختاری IR ۱۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
   قصه ستار بهشتی ربطی به آزادی بیان نداره. چند سال پیش کتی اشتون اومده بود ایران و من دیدم مادر ستار باهاش ملاقات داشته. مرتب هم در رسانه های آن طرف درباره اش صحبت کردن و میکنن. آدم تا به اون طرف وصل نباشه مادرش با اشتون نمیتونه ملاقات کنه. این برای من مسلمه. اگر بخواهی میتونم برای مثال قصه یکی از بازداشتهای سال پیش را برات بگم. خیلی هم سر و صدا کرد اما من یکی از همین بازداشت شدگان را خیلی سالها پیش در مهمانی شب کریسمس یکی از حقوق بگیران یکی از سفارتخانه ها دیدم. در آنجا خودم حضور داشتم. حالا هم طرفدارانش دارن میگن مظلومه و داشته روی گراز و یوز ایرانی تحقیق میکرده. آره خودتونید. من که خودم میدونم همچین خبرهایی نیست. اما اینکه چی شد ستار مرحوم شد یه مقدار باید وارد جزییات بشم که شاید خبرآنلاین حوصله انتشارش را نداشته باشه. خلاصه بگم که اصلا قصه ستار ربطی به آزادی بیان نداشته و نداره
  • استوار مختاری IR ۱۸:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
   یکی اون بالا نوشته که برای ظریف ارزش قایل نشدن که موقع اومدن بشار بهش خبر بدن. اصلا همچین چیزی نیست. سفر پرزیدنت اسد در نهایت استتار باید انجام میشد. حتی از هواپیمای سوری برای آوردن ایشان استفاده نشد چون دیوار موش داره و موش هم گوش و احتمال حمله به هواپیما میره. حتی نیروهای اطلاعاتی و امنیتی داخل ایران هم نباید از این ماجرا بویی میبردن تا زمانی که پرزیدنت اسد به دمشق برگرده. شخص دکتر ظریف بسیار مورد اطمینانه اما احتمال اینکه ارتباطات ایشان شنود بشه بود. یعنی اگر با تلفن هم در دقایق آخر به ایشان اطلاع میدادن، احتمال شنود مکالمه توسط شخص ثالث بود. کسی که داره شنود میکنه ممکنه فرد مورد اطمینانی باشه اما درجه اعتماد به او شاید آنقدر نباشه که بهش اجازه داده بشه که خبر مهمی مثل آمدن پرزیدنت اسد را شنود کنه. بله ماجرا به این شکله. وگرنه جناب ظریف فرزند انقلاب هستن و شخص من از عمده ی پاسخهای ایشان به مارگارت برنن و کریس والاس لذت بردم و هیچ خصومتی با ایشان هم نبوده. در برجام هم اشتباه رییس ایشان و مشاورانش بود که آن افتضاح به بارآمد. من ظریف را کم تقصیرترین در برجام میدانم
  • GB ۲۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
   102 6
   خیلی جالبه نظرات سرکار استوار پشت سر هم درج میشه، نکنه خودت تو خبرآنلاین کار میکنی ، نظرات درج میکنی
  • استوا مختاری تو هیچی نیستی DE ۲۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
   55 29
   استوار مختاری تو کاراگاه گجتی. تو شرلوک هلمزی تو خود خود وزیر اطلاعاتی . تو همه چی می دونی بقیه هیچی نمی دونن. خدا شفات بده مریضصصصص.
  • نامدار IR ۲۳:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
   49 30
   در پاسخ به استوار مختاری اگر حضور داشتن در مهمانی یکی از حقوق بگیران یکی از سفارتخانه ها نشانه نفوذی و وابسته بودنه، خود جنابعالی اونجا چیکار میکردی؟
  • استوار مختاری IR ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
   19 42
   نه شرلوک هلمزم و نه وزیر. اینهایی که من براتون نوشتم هر ننه قمری میدونه. نیازی نیست وزیر و وکیل باشی تا اینها رو بدونی
  • US ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
   11 1
   این استوار مخ تاریک ! یا همون شمس سابق هم بد جوری بلده ها
 • IR ۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
  وااای ! نابودشون کرد. از فردا دزدی و اختلاس و دروغ و بخور بخور و دلال بازی تو کشورمون کم میشه !
  • AE ۱۵:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
   43 2
   نه بابا تو بلدی چهار قطع نامه پشت قطع نامه. رفتین نشستین خاطرات جنگ تعریف کردید. بردی اون قطع نامه ها باید زندان می رفتن حالا اینقدر پر رو دولت سایه می زنن.
  • استوار مختاری IR ۱۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
   7 5
   من دچار بحران شخصیتی شدم
 • IR ۱۴:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
  آقای ظریف شما که برای حرف زدن از رسانه های آمریکا استفاده میکنی نظرت در مورد استفاده از این رسانه ها برای منتقدین داخلی چیه آیا در این صورت حکمش اعدام و شکنجه نیست
 • IR ۱۴:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
  كافيست اين حرافي و لاف زدن ها
  • IR ۱۵:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
   69 30
   لاف در غريبي فلان كار در مسگر خانه
  • IR ۱۶:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
   157 2
   جالبه با فاکس نیوز حرف زده و تمامی رسانه های داخلی بازتاب گسترده دادن ولی خود سایت فاکس نیوز فیلتره که مبادا مردم ما سایر خبرهاشون رو از این سایت بگیرن
 • US ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
  استوار جان، شما بیشتر ختنه کاری . نیاز نیست شما تضمین آزادی بیان رو به کسی بدی. از وفور آزادی بیانه که این همه ایرانی آواره شدن تو سراسر دنیا.
  • استوار مختاری IR ۱۶:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
   ایرانی ها در زمان پهلوی کمتر مهاجرت میکردن. دلیلش چی بود؟ اون موقع آزادی بیان بود؟ نه قربون دلیل دیگری داشت که بذارید من چیزی نگم.
  • DE ۰۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
   38 6
   استوار مختاری ، چرا با همان نام شمس تبریزی نمی نویسی ؟؟؟؟؟
  • محسن IR ۱۶:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
   12 0
   خیلی بدجنسی خبرآنلاین. این استوار رو هم از خودت درآوردی، مگه نه؟ ولی در کل حرفای این جناب استوار بدجوری رو اعصابه.
 • IR ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
  من در دولت تنها و تنها برای دکتر ظریف و جناب زنگنه ارزش قایلم مابقی یکمشت دله دزد. دلالن که دارن درکنار. سایرین مملکتو به باد میدن نمونش وزیرکثیف صنعت البته وزیر ارتباطات هم بد نیست اما وزارت کشور کشاورزی صنایع و شخص روحانی نابودگرند اونها کشورو تقدیم دلالان و در اینده تقدیم دلواپسان نفوذی و یاران غار نتانیاهو و بن سلمان میکنند
  • US ۱۵:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
   دوست عزیز اشتباه نکن همشون یک هدف رو دارن اما بعضی هاشون بهتر حرف میزنن و ظاهر رو نگه میدارن، دروغگویی ودورویی تبدیل به خصوصیت تمامی مسئولین این کشور شده، شما سخنان ظریف تا یک سال قبل رو با الان مقایسه کن
  • US ۱۶:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
   از قضا آقای ظریف نشان داده که اصلا به حرفهاش اعتمادی نیست ایشون بشدت طی چند ماه اخیر چهره خودش رو تخریب کرد و از یک سیاستمدار نسبتا محبوب به یک سیاستمدار شکست خورده و منفور تبدیل شد، ایشون بارها با شبکه های خارجی مصاحبه کرده و بارها سوالاتی در مورد حقوق بشر و آزادی بیان در ایران ازش شده و همیشه از پاسخ دادن طفره رفته و دوباره طرف مقابل رو متهم میکنه
  • مهدي CA ۱۸:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
   9 28
   خبرآنلاين بارها نظرات من و خيلي از ديگر مخاطبان رو به بهانه ي توهين سانسور كرده، حالا ببينيد اين نظر رو كه حاوي توهين مستقيم به وزير هست رو چاپ كرده. اين استاندارد دوگانه تون مشمئز كننده اس.
 • IR ۱۵:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
  35 2
  اقای ختم کار عربی رییس جمهور ونیست وزیر و رییس مجلس زنده هست همه یا جاسوس هستن یا برانداز یا ضد انقلاب کسانی که از فیلتر رد شدن گویا فقط ضد انقلابها رو اجازه ورود داده تو دیگه دم از ازاد ی نزن
 • IR ۱۵:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
  117 1
  خنجر کجا بوده دلتون خوشه خنجر ملت خوردن که انواع واقسام مشکلات ریخته سرشون
 • IR ۱۶:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
  62 1
  امان از دل وا پسس !! امان از دوست نادان!!!
 • شهلا IR ۱۶:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
  واقعا بعد از چهل سال فکر می کنید این تیترها تاثیر مثبت بر مردم می گذارد و با این عناوین مردم در اوج بدبختی احساس پیروزی می کنند؟ تا کی سر خود را زیر برف می خواهید نگه دارید؟
 • سامان IR ۱۷:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
  درود بر این وزیر خارجه کاردرست و کاربلد... حیف که باز هم به مانند گذشته و تمام تاریخ مان، قدر چنین افرادی را نخواهیم دانست... ما ایرانیان اصولا قهرمان کش هستیم...!!! از تختی تا مصدق...
  • IR ۱۷:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
   85 2
   تختی و مصدق قهرمان مردم بودن چونکه واقعیت رو میگفتن و در پی آزادی برای ملتشون بودن اما آیا به نظر شما هدف ظریف این چیزهاست یا اینکه صرفا قصد مهندسی افکار عمومی و پاک کردن صورت مساله رو داره مساله اصلی یعنی دلیل واقعی که کشور ما همیشه تحریم هست ایشون فرار رو به جلو میکنه تا در مورد اقدامات نظام طی چندین دهه گذشته پاسخگو نباشه
  • بهروز IR ۱۷:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
   49 11
   مصدق زمان = پراید 50 امیرکبیر دوران= خرما 70 قهرمان ملی= دلار 14 و.... اینها همه نتایج دیپلماسی فعال و هوشمندانه ایشان و هنوز میترساندمان که اگر او نبود چنین میشد و چنان. یادش بخیر که میگفتند از فردای برجام همه تحریم ها ..... والسلام
  • IR ۲۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
   10 0
   دوستانی که میگن مصدق زمان ... امیرکبیر زمان .... در واقع چیزی از تاریخ نمیدانند و ملتی هم که تاریخ خود را نداند در واقع هیچ نمیداند شاید ندانید که مهمترین درس برای ژنرالهای آمریکایی تاریخ است. اما در مورد مرحوم مصدق اشاره باید کرد که اگر با یک تلنگر سقوط کرد علتش همان فشار تحریم بود که مردم تحملش نکردند و در مورد شهید امیرکبیر هم لازم به گفتن نیست که با معاهده ارزروم باعث جدایی کردستان عراق از ایران شد و باور کنید یا نکنید اگر شهید نشده بود شاید حالا اسم خائن هم یدک میکشید پس صبر کنید تا تاریخ در مورد امیرکبیرها و مصدقها قضاوت کند در زمانه ای به سر میبریم که عامل ترور دکتر فاطمی میگوید خوشحالم که دکتر در اثر ترور کشته نشد. پس زمان بهترین قاضی است.
 • IR ۱۷:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
  زرشششششششششک
 • NL ۱۸:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
  79 4
  چه جالب . بعضی ها هنوز به ظریف و امثال ظریف امیدوار هستن . امیدوارم روح برجام همه رو نجات بده
 • IR ۱۹:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
  95 67
  ظریف هیچ حرف جدیدی نزد و چیزی نداشت
 • CA ۱۹:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
  88 36
  این رویکرد به کلمه " دشمن " تا کی ادامه میخواهد پیدا کند، واقعیت اینه هر کشوری به دنبال منافع خودش هست . بهتره به جای بسط مفهموم دشمن به دنبال درک درست منافع خودمان باشیم.
  • IR ۲۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
   57 0
   اين رويکرد براى حکومت کردن بر افکار مردم است, وگرنه مردم مطالباتشون زياد ميشه, با يک کلمه دشمن تمامى صورت مساله ها رو پاک ميکنن که انصافا تا حالا هم خوب جواب داده.
  • IR ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
   3 0
   دوست عزیز ؛ نظریه گوبلز آلمانی را در باره دشمن تراشی بخوان ؛ حضرات برای بقای حکومت خودشان نیاز به یک دشمن خارجی دارند !!!!
 • رضا IR ۱۹:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
  21 81
  یک عده مثل من بازنشسته و بیکار که عددمون به 200 نفرهم نمیرسه نشستیم پای اینترنت و راجع به زمین و زمان وسیاست و تجارت و فرهنگ و هنر و صدا وسیماو همه مسیولین و غیر مسیولین داخلی و خارجی حرف یه من صد قاز میزنیم بعدش میگیم ازادی نیست .
  • بی نام IR ۰۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
   25 0
   خب از پای اینترنت بلند شید مجبورید مگه
 • AT ۲۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
  90 10
  من فکر کردم ظریف داره برای کاهش تنش میره آمریکا. خوب این تکرار مکررات رو که 40 ساله بیچارمون کرده، از همین تهران هم میتونستی توییت کنی
  • استوار مختاری IR ۲۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
   32 92
   آقا شما متوجه نیستید که ظریف چیکار کرده. یه اصطلاح درست کرده به نام B team. در مصاحبه هاش مرتب این را زد تو سر مجری. تردیدی ندارم که بولتون رو واقعا عصبانی کرده. الان عین مار زخمیه. پته این مرتیکه را ریخت روی آب. بولتون فکر نمیکرد توی شبکه های خودشون اینطور دستش را رو کنن. اون چیزی که مهمه اینه که مردم آمریکا بفهمن اگه اتفاقی افتاد دست این مردک و اون بی بی بوده. بن سلمان و بن زاید در این تیم عددی نیستن. اصل همون دو نسناس هستن. بولتون و بی بی.
 • IR ۲۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
  47 10
  هنوز بدبخت تر نشدیم لطفا مذاکره کنید با خود ترامپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپپ
 • محمدرضا IR ۲۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
  49 1
  واکنش پایگاه مرکزی دشمن: نکشیمون.
 • TR ۲۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
  54 5
  آزادی بیان رو ببین شما
 • DE ۲۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
  85 36
  ظریف طبق رسم و سنت جاری ایران می بایست دستگیر میشد و الان پشت میله های زندان بود ! به این می گویند آزادی بیان و سؤ استفاده مهمان از سخاوت صاحبخانه !! !
 • علی AU ۲۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
  33 6
  دولت آمریکا قابل اعتماد نیست ولی دولت ایران و کره شمالی و ونزوئلا و دولت روحانی قابل اعتماد است شما چگونه قضاوت ک می کنید
 • FR ۰۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
  87 29
  نکته مهم آن است که نه در امریکا و نه در داخل هیچ کس این حرف ها را باور نکرد.دیگر عهد بوق نیست که صحبت ها یک سویه باشند و مردم واقعیت را نفهمند.ضمنا عمه من هم میداند حرفهای ظریف با مذاکره پشت پرده هم همخوانی ندارد.پس دیگر این مصاحبه ها را در بوق و کرنا نکنید.خبر جان سانسور فراموش نشود.
 • IR ۱۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
  39 2
  هر روز فتح یک دروازه جدید جهانی، هر روز یک ظفرمندی جدید، هر روز پوزه دشمن به خاک مالیده میشه، در حدی که دیگه پوزش ساب رفته و به پشت سرش رسیده. فقط عجیبه که این پیروزی‌ها در داخل برعکسه و انگار پوزه خودمون داره ...
 • IR ۱۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
  6 50
  درود برظریف
 • سید حامد IR ۲۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
  6 0
  در دل خانه دشمن هر چه می خواهیم می گوییم و از کلیه شبکه هایشان پخش می شود آیا ما با مخلفان داخلی و خارجی همین کار یا حداقل مقدار را انجام می دهیم . اجازه دفاع از شبکه ها برای موسوی دادیم؟؟؟؟؟؟؟ چه برسد به آمریکای جهان خوار
 • IR ۱۴:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
  2 0
  اگر کمی بر علم روابط بین الملل تامل کنیم ظریف از پایگاه مرکزی دشمن با آگاه کردن افکار عمومی بر قلب دشمن خنجر زد!!!!!!!!!!! این یعنی دموکراسی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • US ۲۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
  4 0
  الان امریکا به خاک فنا رفت و به زانو دراومد و ما هم که پیروز میدان دیگه
 • صادق راستگو IR ۲۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۲
  0 0
  تناقض در گفتار و عمل