میزان خرید گندم از کشاورزان در اردبیل ۵۶۰ تن است

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل پیش بینی کرد که در سال جاری میزان خرید گندم از کشاورزان استان از مرز ۵۶۰ هزار تن بیشتر باشد که از این میزان ۴۵۰ هزار تن خرید تضمینی این محصول استراتژیک و مهم صورت خواهد گرفت.

 خلیل نیکشاد افزود: زراعت گندم در حال حاضر مراحل رشد رویشی خود را سپری می کند و باید در سمپاشی مزارع علیه علف های هرز و بیماری های احتمالی دقت شود تا بیشترین میزان محصول در واحد سطح از مزارع گندم برداشت شود.

وی گفت: از هم اکنون تمهیدات لازم برای جلوگیری از برداشت مزارع توسط کمباین های دارای نقص فنی و از رده خارج اندیشیده شده است. 

نیکشاد با اشاره به بارندگی های فصل بهاره در بیشتر مناطق استان اظهار داشت: مزارع گندم در مناطق شمالی، جنوبی و مرکزی از وضعیت مطلوب و ایده آلی برخوردار است ولی با توجه به افزایش احتمالی درجه حرارت توام با رطوبت در روزهای آینده باید از مزارع مراقبت شود تا در صورت بروز پاتوژن های قارچی و انواع زنگ ها جلوی خسارت آنها گرفته شود. 

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: این سازمان در کنار سازمان غله و تعاون و روستایی ارتباط تنگاتنگی خواهند داشت تا گندم بموقع و با رعایت اصول فنی خرید شود و مشکلی در انبار داری و حمل و غیره بوجود نیاید. 

علی نوبخت، مدیرکل شرکت غله استان نیز در این جلسه از آمادگی سیلوهای استان برای انبارداری گندم خبر داد و افزود: در سال جاری مشکلات و تنگناها برداشته شده و عللیات خرید و حمل و انبارداری با موفقیت و سرعت عمل و دقت انجام خواهد شد.

حمید صولت ، مدیر تعاون روستایی اردبیل هم گفت: خرید سهل و قانونمند و همکاری بیش از پیش دستگاه های اجرایی موفقیت در خرید را در سال جاری تضمین خواهد کرد. 

وی افزود: ۳۶ مرکز خرید از لحاظ فنی و بهداشتی از هم اکنون آماده خرید گندم هستند و مسائل بهداشتی از قبیل درزگیری انبارها ، سم پاشی انبارها و ایجاد سرویس های بهداشتی برای تولید کنندگان فراهم می شود.

مدیرکل تعاون روستایی استان اردبیل گفت: از تولید کنندگان هزینه ای از بابت تخلیه ، حمل ، انبار داری و هزینه باسکول دریافت نشده و تمهیدات لازم برای استاندارد سازی باسکول های ثابت و متحرک ، تکمیل آزمایشگاه ها و رفع نواقص برقی و مخابراتی صورت گرفته و جای هیچ گونه نگرانی نیست. 

۴۶

کد خبر 1254639

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =