حاشیه‌های دیدار رهبری از نمایشگاه کتاب/ رهبر انقلاب از چه رمان‌هایی تعریف کردند؟

تسنیم نوشت: رهبر معظم انقلاب پیش از ظهر امروز دوشنبه 9 اردیبهشت از سی‌ و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بازدید کردند.

پس از این بازدید جمعی از ناشران که در مسیر بازدید رهبر انقلاب حضور داشتند، به شرح آنچه که در این بازدید اتفاق افتاده پرداختند.

علی آبادی مسئول انتشارات افق ضمن ابراز خرسندی از بازدید رهبر انقلاب از این غرفه، گفت: ما باورمان نمی‌شد که رهبر انقلاب از غرفه انتشارات افق بازدید کنند.

درجریان بازدید به کتاب "دیلماج" نوشته حمیدرضا شاه‌آبادی اشاره کردند و فرمودند؛ این کتاب بسیار خوب است. همچنین ایشان کتاب «پدرخوانده» را تورق کرده و بخشی از آن را مطالعه فرمودند. درباره ادبیات کلاسیک منتشره در انتشارات افق نیز توضیحاتی را خدمتشان ارائه کردیم که رهبر انقلاب گفتند: انتشار ادبیات کلاسیک کار خوبی است.

در این میان ایشان به کتاب داستان «دو شهر» اشاره کردند و توضیحاتی را برای آقا صالحی وزیر ارشاد درباره این کتاب مطرح کردند. زمانی که من به ایشان گفتم که این کتاب پرتیراژترین کتاب جهان شده است ایشان تأیید کردند.پس از این همچنین رهبر انقلاب با اشاره به کتابهای رضا امیرخانی درباره میزان فروش و استقبال این کتاب‌ها پرسیدند که من عرض کردم کتاب‌های امیرخانی جزو پرفروش‌های انتشارات افق است.

شهرستان ادب دیگر غرفه مورد بازدید رهبر انقلاب بود که مسئول این غرفه به کتاب‌هایی که به رهبرمعظم انقلاب معرفی کرده است، اشاره کرد و گفت: "من پناهنده نیستم"، مجموعه "آنجا که نامی نیست" و "قاف" از جمله کتاب‌هایی بود که به ایشان هدیه دادیم. همچنین مجموعه قصاید امیری اسفندقه با عنوان "سیاه مست قصیده ساقه تاک" کتابی بود که ایشان بخشی از آن را خواندند.

وی ادامه داد: زمانی که کتاب‌های خروجی مدرسه رمان و انجمن آفتابگردانها را به ایشان معرفی کردیم، ایشان از این خروجی‌ها تعریف کرده و آفرین گفتند. کتاب "هیاهو" خروجی انجمن آفتابگردان‌ها از دیگر کتاب‌هایی بود که رهبری از آن تعریف کردند.

انتشارات علم دیگر غرفه‌ای بود که رهبر معظم انقلاب از آن بازدید کردند. مسئول غرفه انتشارات علم نیز با ابراز خرسندی از این بازدید گفت: معظم له از ما درباره میزان استقبال از کتاب‌های مرحوم باستانی پالیزی سوال کردند که ما گفتیم نسبتا استقبال خوب است.

انتشارات مسجد مقدس جمکران از جمله ناشرانی بود که مورد در جریان بازدید رهبر انقلاب قرار داشت و مسئول این غرفه انتشارات از تعریف رهبر انقلاب از صادق کرمیار و کتاب‌هایش سخن گفت و افزود: زمانی که کتاب "مستوری" صادق کرمیار را به ایشان معرفی کردیم، ایشان گفتند: آقای کرمیار دو کتاب خوب دیگر هم دارد. من عرض کردم "درد" و "نامیرا" که ایشان فرمودند "نامیرا" کتاب بسیار خوبی است. کتاب "نخل و نارنج" یامین پور نیز دیگر کتابی بود که به رهبری معرفی کردیم و ایشان آفرین گفتند.

مسئول غرفه انتشارات آگاه نیز از بازدید رهبر انقلاب از غرفه این انتشارات خبر داد و گفت: یک سری کارهای دکتر شفیعی کدکدنی را معرفی کردیم که ایشان درباره فروش این آثار و میزان استقبال سوال پرسیدند.

برخی از ناشران حاضر در جریان بازدید رهبر انقلاب از نمایشگاه، از جزئیات بازدید ایشان در غرفه‌های خود سخن گفتند.

گزارش مهر از حاشیه‌های دیدار رهبر انقلاب از نمایشگاه کتاب/ چه کتابهایی مورد تفقد رهبری قرار گرفت؟

رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه ۹ اردیبهشت ماه) از سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بازدید کردند.پس از بازدید معظم‌له، برخی از ناشرانی که ایشان از غرفه آنها و آثارشان بازدید کردند، درباره نکات و گفت و شنود خود با ایشان و آثاری که مورد توجه معظم‌له قرار گرفت، توضیحاتی ارائه کردند.آنچه در ادامه از نگاه شما می‌گذرد، حاصل روایت مسئولان غرفه‌های این مؤسسات است.

در غرفه انتشارات شهرستان ادب کتاب «قاف» و «من پناهنده نیستم» به رهبر انقلاب تقدیم شد و ایشان نیز کتاب «قصاید» مرتضی امیری اسفندقه را تورق و بخشی از آن را خواندند. همچنین ایشان از کتاب‌های تولید شده توسط مدرسه رمان مؤسسه شهرستان ادب و کتاب‌های تولید شده از فارغ‌التحصیلان دوره شعر جوان انقلاب اسلامی، بازدید و از تولید آنها تشکر کردند.

در غرفه نشر آموت رهبر انقلاب اسلامی درباره نام مؤسسه از مدیر آن سوال کردند و توضیحات لازم خدمت ایشان ارائه شد.در غرفه انتشارات ملک اعظم دو کتاب «بزم باران» و «همرنگ خدا» به رهبر انقلاب اسلامی تقدیم شد.

در غرفه مؤسسه انتشارات جمکران کتاب «نخل و نارنج» به رهبر انقلاب تقدیم شد. همچنین کتاب «مستوری» اثر صادقکرمیار نیز به ایشان تقدیم شد و معظم‌له عنوان کردند: آقای کرمیار دو کتاب دیگر با اسم «درد» و «نامیرا» دارد که کتاب نامیرا کتاب بسیار خوبی است و توصیه می‌کنم حتماً بخوانید.

در غرفه انتشارات آگاه، مجموعه آثار محمدرضا شفیعی کدکنی به رهبر انقلاب معرفی شد و ایشان درباره فروش آنها سوال کردند.در غرفه انتشارات علمی نیز ایشان درباره تجدید چاپ و استقبال از آثار مرحوم ابراهیم باستانی پاریزی سوال کردند.

در غرفه نشر افق، رهبر انقلاب درباره فروش آثار رضا امیرخانی سوال کردند و پس از آن با اشاره به کتاب «دیلماج» نوشته حمیدرضا شاه‌آبادی، عنوان کردند که این اثر کتاب خوبی است. همچنین ایشان با تورق آثار کلاسیک انتشارات افق، عنوان کردند که در میان این آثار، کارهای خوب بسیاری وجود دارد و از میان آنها درباره کتاب داستان «دو شهر» اثر چارلز دیکنز، توضیحاتی را به حاضرین و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه دادند.

در غرفه انتشارات روایت فتح کتاب «کعبه بوی بهشت می‌دهد» که روایتی از زندگی بانوی اهل تسنن گلستانی که در جریان حادثه منا به شهادت رسید را روایت می‌کند به معظم له تقدیم شد. همچنین ایشان پس از آشنایی با کتاب «جای پای فرهاد» که درباره یکی از شهدای زرتشتی دفاع مقدس منتشر شده، از تولید آن تقدیر کردند.

بر اساس این گزارش در غرفه انتشارات جامعه المصطفی (ص) نیز دو جلد نخست از دانشنامه امام رضا (ع) به ایشان تقدیم شد.

در غرفه انتشارات سروش نیز کتاب «حاتم عشق» و «مجموعه مقالات همایش اخلاق و رسانه» به معظم له تقدیم شد که این مجموعه مقالات مورد توجه و تفقد ایشان قرار گرفت.


2323

کد خبر 1254671

برچسب‌ها