ایرنا نوشت: معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات بهترین روش ایجاد ارتباطات پایدار در زمان بحران را استفاده از خدمات ماهواره‌ای عنوان کرد.

جلسه کارگروه ارتباطات و خدمات ماهواره‌ای شورای عالی فضایی با حضور «نصرالله جهانگرد» معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، «مرتضی براری» رئیس سازمان فضایی ایران، «نسترن محسنی» معاون امور رادیویی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و دیگر اعضا در سازمان فضایی ایران برگزار شد.
رئیس کارگروه ارتباطات ماهواره‌ای شورای عالی فضایی در این جلسه با تأکید بر اهمیت توسعه خدمات ماهواره‌ای در کشور، گفت: زمینه توسعه و رشد خدمات فضاپایه در کشور فراهم است و باید از این فرصت جهت گسترش بازار و توسعه کسب‌وکارهای مرتبط استفاده بهینه کرد.
جهانگرد تصریح کرد: با توجه به ریسک بالای وقوع بلایای طبیعی در کشور و احتمال آسیب زیرساخت‌های زمینی در هنگام بروز این بحران‌ها، بهترین روش استفاده از خدمات ماهواره‌ای جهت ایجاد ارتباطات پایدار است.
در ادامه این جلسه نسترن محسنی، معاون رادیویی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: لازم است تا نقشه راه توسعه ارتباطات کشور با نگاه ملی و جامع و با پرهیز از بخشی‌نگری تدوین و ارتباطات ماهواره‌ای به‌عنوان بستر اصلی ارتباطات کشور در نظر گرفته شود.
بر اساس همین گزارش همچنین در این جلسه از همکاری و مشارکت شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات ماهواره‌ای برای برقراری ارتباطات پایدار ماهواره‌ای در مناطق سیل‌زده قدردانی شد.
در یک ماه گذشته 70 ایستگاه ثابت و سیار ارتباطات ماهواره‌ای در مناطق سیل‌زده و مناطق در معرض سیل توسط شرکت‌های خصوصی ارائه‌دهنده خدمات ماهواره‌ای با هماهنگی و همکاری سازمان فضایی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در قالب پویش کمک به مناطق سیل‌زده، برای پایدار نگاه‌داشتن ارتباطات در این مناطق راه‌اندازی و در حال ارائه سرویس هستند.

5656

کد خبر 1254784

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =