امیر سیاری: آن‌هایی که به دنبال تغییر نام خلیج فارس بودند، ناکام ماندند

ایرنا نوشت: امیر دریادار سیاری به فرارسیدن روز خلیج فارس اشاره کرد و گفت دهم اردیبهشت به عنوان روز ملی خلیج فارس نامگذاری شده، درحالی که زمانی برخی یاوه گویان به دنبال تغییر نام آن بودند.

امیر دریادار حبیب الله سیاری روز دوشنبه در نشستی با مدیران و کارکنان شرکت فولاد اکسین خوزستان به مناسبت فرارسیدن روز کارگر، بیان کرد: جایگاه هر کشور را در نظام بین الملل، قدرت آن کشور در سطح منطقه مشخص می کند و هر کشوری صاحب نام باشد، بی شک از قدرت بالایی نیز برخوردار است.

وی افزود: اگر قدرت ملی کشوری پایین باشد،در نظام بین الملل نیز جایگاهی نخواهد داشت.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی گفت:اگر اکنون ایران در نظام بین الملل جایگاه بالاییدارد، دلیل آن داشتن قدرت ملی و اقتدار نظامی است که ذره ای از این قدرت پیش از پیروزی انقلاب اسلامی وجود نداشت.

وی بیان کرد: این قدرت ملی، مولفه هایی نظیر قدرت اجتماعی، فرهنگی، نظامی، علمی ، سایبری و اقتصادی دارد که یکی از مولفه های مهم و اصلی ،قدرت اقتصادی است.هرچه این قدرت از نظر علمی، نرم افزاری و سخت افزاری وابستگی کمتری به خارج داشته باشد ، ارزش و اهمیت آن بیشتر است.


معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ادامه داد:کارکنان شرکت فولاد اکسین مانند سایر شرکت های بزرگ صنعتی کشور با تلاش و کوشش فراوان ، تولید و قدرت اقتصادی را افزایش داده اند که به دنبال آن قدرت ملی ما بیشتر شده و این مایه سرافرازی کشور اسلامی ماست.

وی همچنین به اتحاد و همدلی مردم در موضوع سیلاب اخیر اشاره کرد و گفت: ملت ایران و به ویژه مردم خوزستان در بحث سیل اخیر ثابت کردند که ایثارگرند و رمز موفقیت و پیروزی ما نیز همین همدلی و هماهنگی و اتحاد بود.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی افزود: اتحاد و همدلی ها در این شرایط باعث شد از وضعیت بحرانی خارج شویم که بازهم ملت ایران افتخار آفرینان این اتفاق بزرگ بودند.

وی همچنین به همکاری و تعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان در زمینه همکاری با نیروهای مسلح در زمینه خدمات رسانی به سیل زدگان اشاره و از این شرکت تقدیر کرد.

امیر دریادار سیاری همچنین به فرارسیدن روز خلیج فارس اشاره کرد و گفت: دهم اردیبهشت به عنوان روز ملی خلیج فارس نامگذاری شده است در حالی که زمانی برخی یاوه گویان به دنبال تغییر نام آن بودند.

وی افزود: به دنبال این تصمیم، بسیاری از مجتمع های بزرگ به نام خلیج فارس شکل گرفت و حمایت گسترده ای ثبت نام خلیج همیشه فارس صورت گرفت تا اینکه آنهایی که به دنبال تغییر این نام بودند بار دیگر ناکام ماندند.

۲۳۲۱۲

کد خبر 1254803

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =