راز لباس‌های احسان حدادی با طرح برج میلاد، مسجد نصیرالملک و ...

احسان حالا در مسیر درستی قرار دارد. او برای المپیک آماده می‌شود و هدفش کسب دوباره مدالی است که برای او جدید نیست.

مرتضی رضایی: احسان حدادی و ششمین طلای آسیا. پرتابگر ایران که امید اول کشورمان در بازی های المپیک هم هست. این هدف خود احسان برای این رقابت هاست و می گوید می خواهد تلاش زیادی کند تا بتواند دوباره پرچم ایران را بالا ببرد. خودش درباره کسب ششمین مدال طلایش می گوید: «خدا را شکر رکورد نزدیک ۶۶ متر خوب بود. پرتابی که بعد از ۱۲ سال با آن رکورد آسیا را شکستم. البته من مشکل تکنیکی دارم. تکنیکم به خاطر خار پاشنه پایم عوض شده است. یکی از پاهایم خار پاشنه داشت، جراحی کردم و حالا باید این پایم را هم جراحی کنم به خاطر همین هم تکنیکم مرتب نیست، اما جای نگرانی نیست و تا قهرمانی جهان فرصت دارم تا جا بیفتد.»

از او درباره اینکه حالاپرافتخارترین ورزشکار آسیا هست سوال کردیم که حدادی این واکنش را نشان داد: «باز هم خدا را شکر. من حالا شش طلا دارم و در این زمینه رکورددار هستم. نزدیک‌ترین رقیبم که بالای ۶۰ متر پرتاب کرد بهنام شیری بود. در اصل رقابتی نبود و من خودم با خودم مسابقه می‌دادم. من تا ۱۰ روز دیگر به خاطر مرحله اول دایموند لیگ دوحه می‌مانم و بعد به تهران می‌آیم و ۲۰ روز طبق برنامه مک ویلکینز تمرین می‌کنم و برای دایموند لیگ به سوئد می‌روم و دوباره به تهران برمی‌گردم تا با فدراسیون برای اردوهایم برنامه‌ها هماهنگ کنم. در این مدت هم با برنامه مک کار می‌کنم البته به شرطی که فدراسیون حقوقش را بفرستد.»

حدادی با بیان اینکه می خواهد بهترین رکورد را در قهرمانی جهان ثبت کند ادامه داد: «نمی‌خواهم آسیب ببینم. نباید هم به بدنم فشار بیاروم چراکه هدفم قهرمانی جهان است. شک نکنید می‌خواهم بهترین رکورد را در قهرمانی جهان ثبت کنم. البته من مرحله اول دایموند لیگ ۶۶ متر پرتاب کنم سهمیه المپیک می‌گیرم، اما هدفم سهمیه نیست. اصلا به آن فکر نمی‌کنم چراکه در هر مسابقه یک رکورد می اندازم.»

آیا حدادی می تواند به رکورد ۷۰متر برسد؟ خودش در این باره می گوید: «رکورد پرتاب دیسک جهان ۷۰ متر و ۱۵ سانتیمتر است. البته که شرایط قهرمانی جهان فرق دارد و به ویژه امسال خیلی متفاوت است و حتی شاید رکوردها افت کند چراکه قهرمانی جهان مهرماه است و سومین فینال دایموند لیگ با جایزه ۱۵۰ هزار دلاری قبل از قهرمانی جهان برگزار می‌شود و خیلی‌ها برای آن تمرین می‌کند. امسال سال شلوغی داریم و باید تمرین کرد. جنگ نیست، ورزش است.»

از حدادی درباره لباس هایی که در مسابقات مختلف می پوشد سوال کردیم. لباس‌هایی با طرح های زیبایی از مناطق دیدنی ایران. خودش می گوید: «ده سال است به دلیل تحریم ها اسپانسری در مسابقات ندارم و از این جهت نسبت به رقیب هایم بسیار ضرر کردم. همچنین من غیر از ورزش هیچ درآمد دیگری ندارم و به این فکر افتادم طرح های جالبی از اماکن تاریخی و فرهنگی که در کشور داریم را روی لباسم چاپ و آنها معرفی کنم. این طرح ها در مسابقات با واکنش جالب دیگر ورزشکارها روبرو شد.   در مسابقات اخیر مسجد نصیر الملک را روی لباسم چاپ کردم و پیش از این حافظیه و برج میلاد بود و می خواهم تاریخ و فرهنگ مان را به دنیا نشان دهم. تمام طرح ها را به کمک یکی از دوستانم انجام می دهم و بسیار هم طرفدار پیدا کرده و در آینده می خواهیم این کار را وسعت دهیم و این نماد را برای تیم ملی به کار ببریم. »

۲۵۵ ۲۵۱

کد خبر 1254928

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
    4 1
    خیلی ناراحت کننده است که یه ورزشکار حرفه ای و افتخار آفرین مثل حدادی بخاطر تحریم نمیتونه از درآمد اسپانسری استفاده کنه، در داخل هم دولت هیچ حمایتی ازش نمیکنه ولی باز هم دمش گرم که یه همچین ابتکاری رو به خرج داده و حتی در اوج تنگنا و مشکلات باز هم به فکر کشورشه!