قوانین مهاجرتی به دستور ترامپ دشوارتر می‌شود

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: رئیس‌جمهور آمریکا روز گذشته به مقامات دولت خود دستور داد قوانین مهاجرتی و پناهجویی را در این کشور سختگیرانه‌تر کنند.

به گزارش رویترز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، روز گذشته به مقامات این کشور دستور داد قوانین مهاجرتی و پناهجویی را سختگیرانه‌تر کنند، از جمله آنکه هزینه‌ای برای ارائه درخواست پناهجویی تعیین شود و از اشتغال به کار کسانی که به طور غیرقانونی وارد آمریکا شده‌اند ممانعت به عمل آید تا زمانیکه ادعای آن‌ها ثابت شود.

این حرکت‌ها تازه‌ترین تلاش دولت ترامپ برای جلوگیری از افزایش تعداد مهاجران از مرز جنوبی آمریکاست که بسیاری از آن‌ها به دنبال پناهندگی وارد این کشور می‌شوند.

روز گذشته، ترامپ یک نامه ریاست‌جمهوری را امضا کرد که به موجب آن به وزارت دادگستری و امنیت ملی آمریکا دستور داد طی ۹۰ روز مقررات مهاجرتی و پناهجویی سختگیرانه‌تری را ارائه دهند. از جمله این موارد تعیین هزینه برای ارائه درخواست پناهجویی است که در حال حاضر ارائه این درخواست رایگان می‌باشد.

از دیگر مقرراتی که ترامپ به مقامات دولت خود دستور داد تا به آن عمل کنند تایید ادعاهای پناهجویان در دادگاه مهاجرت ظرف مدت شش ماه است. طبق قوانین کنون آمریکا، وزارت دادگستری این کشور باید ظرف شش ماه پرونده‌های مربوط به مهاجرت را به اتمام برساند؛ اما بیش از ۸۰۰ هزار پرونده پناهندگی وجود دارد که رسیدگی به آن‌ها بیش از چند سال زمان لازم دارد.

تاکنون بسیاری از تغییرات اساسی که در سیاست مهاجرتی آمریکا صورت گرفته به نحوه رفتار با پناهجویان مربوط بوده است؛ اما پیش از آنکه این موارد به اجرا درآیند باید روند قانونی که زمان‌بر است طی شود.

ترامپ از دوره رقابت‌های انتخاباتی بارها تأکید می‌کرد برای جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی قصد دارد یک دیوار در امتداد مرز مکزیک احداث کند. پافشاری ترامپ برای احداث این دیوار دولت آمریکا را به مدت ۳۵ روز به تعطیلی کشاند. رئیس جمهور آمریکا حتی برای عملی کردن برنامه خود، حالت فوق العاده ملی در مرز مکزیک اعلام کرد. تعطیلی ۳۵ روزه دولت آمریکا طولانی‌ترین تعطیلی در کل تاریخ این کشور محسوب می‌شود و حدود ۱۱ میلیارد دلار به اقتصاد این کشور آسیب وارد کرد.

310311

کد خبر 1254960

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =