مشارکت بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در مقاوم‌سازی ۲ هزار مسکن روستایی

ایرنا نوشت : مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: این بانک با همکاری بنیاد مسکن در مقاوم سازی ۲ هزار واحد مسکونی روستایی در سطح کشور مشارکت می کند.

مرتضی اکبری در نشست با استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: بانک قرض الحسنه مهر ایران در قالب سه تفاهم نامه با بنیاد مسکن، کمیته امداد و بنیاد برکت طرح های اشتغال‌زایی و محرومیت زدایی را در دستور کار خود قرار داده است.

وی ادامه داد: در همین راستا مقرر شده تا بنیاد مسکن ۶۰۰ میلیارد ریال و بانک قرض الحسنه مهر ایران ۱۲۰ میلیارد ریال برای مقاوم سازی ۲۲ هزار واحد مسکونی روستایی، تسهیلات اختصاص دهند.

اکبری تصریح کرد: همچنین در قالب تفاهم نامه با بنیاد برکت مقرر شده تا ۱۲ هزار شغل در ۱۰ استان کشور برای مردم مناطق روستایی ایجاد شود.

به گفته وی، مشارکت این بانک در بهبود معیشت و ایجاد اشتغال برای افراد نیازمند نیز در قالب تفاهم نامه ای با کمیته امداد امام خمینی(ره) اجرایی می شود.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با اشاره به دیگر خدمات این بانک، اظهار داشت: سال گذشته یک میلیون و ۲۳۰ هزار فقره وام قرض الحسنه با اعتباری بالغ بر ۱۳ هزار میلیارد تومان به متقاضیان اعطا شد.

اکبری افزود: این میزان تسهیلات پرداختی در مقایسه با سال ۹۶ از رشد ۷۰ درصدی برخوردار است.

استاندار چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست با ابراز رضایت از خدمات بانک قرض الحسنه مهر ایران در این استان اظهار افزود: در حالی که حدود ۴ درصد اعتبارات موجود در نزد بانک ها، در اختیار این بانک است اما ۲۴ هزار پرونده در ۱۹ شعبه فعال در استان تشکیل شده که این آمار نشان از تلاش و کار بسیار پرسنل و مسئولان این بانک دارد.

اقبال عباسی ادامه داد: چهارمحال و بختیاری از استانهای کمتربرخوردار کشور به شمار می رود که نیازمند به اجرای بیش از پیش طرح های محرومیت زدایی است.

وی تصریح کرد: رنج و محرومیت تاریخی در کنار مشکلاتی نظیر یک دهه خشکسالی سبب شده تا فرایند توسعه یافتگی در این استان با کندی انجام گیرد و این موضوع می طلبد با مشارکت همه نهادها خدمات رسانی به مردم بیشتر شد.

گفتنی است، بانک قرض الحسنه مهر ایران تنها بانک کشور است که تسهیلات آن بصورت ۱۰۰ درصد قرض الحسنه در اختیار مردم قرار داده می شود.
این بانک هم اینک ۵۳۰ شعبه فعال در کشور دارد.

46

کد خبر 1255270

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =