۰ نفر
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴
ترامپ، کوبا را تهدید کرد

مهر نوشت: حمایت کوبا از دولت قانونی ونزوئلا موجب خشم آمریکا شده به طوری که «دونالد ترامپ» هاوانا را تهدید به اعمال تحریم های سخت کرده است.

به گزارش رویترز، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا، با انتشار پیامی هشدار داد: اگر نیروهای نظامی و شبه نظامی کوبا فوراً عملیات نظامی و دیگر اقدامات خود را که با هدف قتل و تخریب قانون اساسی ونزوئلا انجام می‌شود، به طور کامل و تمام متوقف نکنند، تحریم‌های شدید در بالاترین سطح علیه کوبا اعمال خواهد شد. امیدوارم سربازان کوبایی فوراً و به صورت صلح آمیز به جزیره خود بازگردند.

روز گذشته به دنبال فراخوان «خوان گوایدو» رهبر مخالفان دولت قانونی ونزوئلا، برای مرحله نهایی قیام علیه حکومت ونزوئلا، خیابان‌های کاراکاس شاهد درگیری‌های حامیان آنها بود.

گفتنی است در روز سوم بهمن سال گذشته، خوان گوایدو، با برخورداری از حمایت آمریکا، مشروعیت نیکلاس مادورو را زیر سوال برد و عنوان ریاست جمهوری این کشور آمریکای لاتین را از وی غصب کرد.

آمریکا همچنین ارتش ونزوئلا را به خیانت علیه مادورو ترغیب می‌کند حال آنکه روسیه و چین به عنوان اعضای دائم شورای امنیت، درباره هرگونه مداخله نظامی برای براندازی دولت مشروع کاراکاس، هشدار داده‌اند.

310 310

کد خبر 1255296

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =