۰ نفر
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۵
هنوز ۶ میلیون کارگر غیررسمی بیمه نیستند

ایرنا نوشت: عضو شورای مرکزی خانه کارگر گفت: باوجود اقدامات صورت گرفته برای بیمه درمان کارگران، هنوز شش میلیون کارگر غیر رسمی فاقد بیمه هستند.

 علی ربیعی در جمع هیأت اجرایی خانه کارگر، کانون انجمن‌های صنفی کارگری و شوراهای اسلامی کار سیستان و بلوچستان در زاهدان بر لزوم توسعه و گسترش تشکل‌های کارگری تاکید و اظهار داشت : کارگران با انسجام و توسعه کمی و کیفی تشکل‌های خود بهتر می‌توانند به حقوق صنفی دست یابند.

وی گسترش پوشش بیمه‌ای برای کارگران غیر رسمی را یک دستاورد مهم در سال‌های اخیر خواند و با اشاره به اینکه در این سال‌ها تلاش شد کارگران ساختمانی تحت پوشش بیمه قرار گیرند تا بتوانند با آرامش خاطر به فعالیت بپردازند، گفت: با اقدامات صورت گرفته بیمه درمان برای تعداد زیادی از کارگران، هنوز شش میلیون کارگر غیر رسمی فاقد بیمه هستند که البته در لایحه نظام چند لایه تأمین اجتماعی این مهم مورد توجه قرار گرفته است که امیدورم به نتیجه برسد.

ربیعی گفت: یکی از مسائل مهم جامعه کار و تولید موضوع آینده کار است و در این زمینه باید کارهای پژوهشی برای تغییر ماهیت مشاغل و برسی آن از منظر حقوقی، اقتصادی و اجتماعی صورت گیرد.

وزیر سابق کار یادآور شد: در دوران تصدی‌اش نظریه تغییر وضعیت کارگران به دلیل رشد دانش و مهارت مطرح شد و در این خصوص پژوهش‌هایی صورت گرفت.

۱۷۱۷

کد خبر 1256166

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =