۰ نفر
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲
این ۶ استان بارانی می‌شوند

ایسنا نوشت: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به فعالیت سامانه بارشی در کشور تا روز دوشنبه (۱۶ اردیبهشت) گفت: شدت بارش طی امروز (۱۴ اردیبهشت) در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه و غرب زنجان است.

احد وظیفه افزود: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی امروز (۱۴ اردیبهشت) بارش باران، گاهی رعد و برق، رگبار و وزش باد شدید در شمال‌غرب، غرب و جنوب غرب کشور و رگبار پراکنده در استان‌های مرکزی، اصفهان، فارس، بوشهر و دامنه‌های البرز مرکزی و بارش باران در سواحل غربی دریای خزر رخ می‌دهد.

به گفته وی فردا (۱۵ اردیبهشت) رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد در شمال‌ شرق، شرق سواحل دریای خزر و در استان‌های اصفهان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، کرمان و یزد پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: طی روز دوشنبه (۱۶ اردیبهشت) بارش پراکنده در استان‌های کرمان، یزد، اصفهان، سمنان، سواحل شرقی دریای خزر، شمال آذربایجان‌شرقی و آذربایجان‌غربی رخ می‌دهد.

وظیفه با اشاره به اینکه شدت بارش امروز (۱۴ اردیبهشت) در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه و غرب زنجان است، تصریح کرد: امروز به دلیل وزش باد شدید در کشور عراق و شمال عربستان پدیده گرد و خاک و کاهش دید افقی قبل از بارش در استان‌های خوزستان و ایلام دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه گفت: روز دوشنبه (۱۶ اردیبهشت) مرکز و شرق خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود.

وی در پایان درباره وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۵ اردیبهشت) نیمه ابری همراه با بارش پراکنده و وزش باد با بیشترین و کمترین دمای ۲۸ و ۱۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می شود همچنین آسمان پایتخت روز دوشنبه (۱۶ اردیبهشت) کمی ابری و گاهی همراه با وزش باد است و حداکثر دما در این روزبه ۲۸ درجه سانتیگراد و در خنک ترین زمان به ۱۸ درجه سانتیگراد می‌رسد.

۴۷۴۷

کد خبر 1256231

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =