پیشنهاد نماینده تبریز برای سهمیه‌بندی بنزین/ مصرف روزانه ۷۰ میلیون لیتر است

فارس نوشت: نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سهمیه‌بندی به شکلی که امروز شاهد آن» هستیم به ضرر مردم است، گفت که سهمیه‌بندی بنزین باید در راستای جلوگیری از قاچاق و در راستای حمایت از مردم باشد.

محمداسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی، با اشاره به اخبار منتشر شده در خصوص سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین گفت: سهمیه‌بندی بنزین باید در راستای جلوگیری از هدررفت و همچنین قاچاق سوخت و نیز در جهت حمایت از مردم باشد و اینگونه نباشد که صرفا کاری انجام شود که بعدها مشکلاتی برای مردم ایجاد کند. 

وی افزود: سهمیه‌بندی بنزین به شکلی که امروز شاهد آن هستیم به ضرر و زیان مردم است و این سهمیه‌بندی باید در مسیر حمایت و به نفع مردم باشد. 

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در سهمیه‌بندی به جای تخصیص بنزین به هر خودرو باید بنزین به هر فرد ایرانی تخصیص یابد و مابقی به قیمت فوب خلیج فارس یا صادر و یا در داخل فروخته شود. 

سعیدی خاطرنشان کرد: مصرف روزانه بنزین در کشور حدود ۹۰ میلیون لیتر است که در این میان حدود ۲۰ میلیون لیتر آن قاچاق می‌شود و مصرف روزانه کشور عملا حدود ۷۰ میلیون لیتر است. 

۲۳۲۳

کد خبر 1256407

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =