محمد و آنیا بیشترین نام‌ثبت شده برای نوزادان در کردستان

ایرنا نوشت: مدیرکل ثبت احوال کردستان گفت: محمد و آنیا بیشترین فراوانی نام نوزادان پسر و دختر طی سال گذشته در این استان بوده است.

حسن صومی  اظهار داشت: محمد با ۸۳۴ مورد ، آیهان با ۴۷۴ مورد، آراد با ۳۲۳ مورد،آرسام با ۲۵۲ و سامیار با ۲۲۵ مورد بیشترین فراوانی نام نوزادان پسر طی سال گذشته در این استان بود.

او اضافه کرد: آنیا با ۳۹۹ مورد، باران با ۳۴۶ مورد، سدنا با ۲۵۷ ، سوژین با ۲۴۷ و نیلا هم با ۲۲۰ مورد بیشترین نام انتخاب شده برای نوزادان دختر در این استان بوده است.

مدیرکل ثبت احوال استان کردستان اعلام کرد: ۲۷ هزار و ۵۰۱ واقعه ولادت سال گذشته در این استان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه آن در سال ۹۶، ۷.۸ درصد کاهش داشته است.

صومی یادآور شد: از تعداد کل واقعه ولادت در استان ۱۴ هزار و ۱۱۴ مورد مربوط به ولادت نوزدان پسر و ۱۳ هزار و ۳۸۷ مورد هم واقعه ولادت نوزادان دختر بوده است.

او با بیان اینکه ۹۹.۷ درصد واقعه های ولادت در مهلت قانونی به ثبت رسیده است، اظهار داشت: در مقابل هر ۱۰۰واقعه ولادت دختر ۱۰۵ واقعه ولادت نوزاد پسر در استان ثبت شده است.

هم اکنون ۳۹ دفتر پیشخوان فعال و ۶ دفتر پستی در سطح استان کردستان خدمات ثبت در زمینه های مختلف را انجام می دهند.

استان کردستان طبق سرشماری سال ۹۵ یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت دارد که در۱۰ شهرستان، ۲۹ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۹۷ آبادی زندگی می کنند.
 

۴۷۴۷

کد خبر 1256426

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =