طرح جامع مالیاتی از طرح های مهم و ملی است/ تغییر نظام سنتی به مدرن

جلسه هم اندیشی مدیران کل امور مالیاتی استان های لرستان، قزوین و کرمانشاه با حضور، معاونین مالیاتی و مسئولین طرح جامع مالیاتی این سه استان در خرم آباد برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، در ابتدای این جلسه محمدرضا محمدی مدیرکل امورمالیاتی لرستان ضمن ابراز خرسندی از حضور مدیران کل کرمانشاه و قزوین و هیئت همراه، به تشریح اهم اقدامات و فعالیت های صورت گرفته در امور مالیاتی لرستان پرداختند و اظهار داشت: یکی از مزایای اجرای کامل طرح جامع مالیاتی و نیز ابلاغ اوراق مالیاتی به صورت الکترونیکی این است که هم کارشناسان حوزه های مالیاتی و هم مودیان در هر زمان از روند فرآیندهای مالیاتی خود در واحدهای مالیاتی مطلع گردیده و آن را مورد کنترل و پیگیری قرار دهند.

طرح جامع مالیاتی از طرح های مهم و ملی است
وی در ادامه بیان داشت: طرح جامع مالیاتی از طرح های مهم و ملی است که منجر به بهبود روش های دریافت مالیات، رشد درآمدهای مالیاتی و جلوگیری از فرار مالیاتی و تامین سلامت اداری می شود. هدف این طرح، تغییر نظام سنتی به مدرن و ایجاد تحول در تمامی ابعاد نظام مالیاتی ماست. بدیهی است که مدیران و کارکنان نظام مالیاتی نیازمند هم اندیشی و هم افزایی به منظور ارائه راهکارهای اساسی و قانونی به منظور رفع مشکلات مربوط به روندهای اجرایی مالیاتی باشند.
در ادامه جلسه پورامیدی مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین، ضمن تشکر از مهمان نوازی مدیرکل و پرسنل امور مالیاتی لرستان، هدف از حضور در این اداره کل را به دلیل اهمیت استان لرستان دانسته و بیان داشت: همواره از همکاران خود خواسته اییم که با اجرای برنامه‌ها و تکالیف مربوط به وصول مالیات، بیش از پیش گام برداشته و همواره از تجربیات دیگر استان ها بهره مند شوند.

لزوم هم اندیشی و همفکری کارکنان مالیاتی
همچنین ملکشاهی، مدیرکل امور مالیاتی استان کرمانشاه، ضمن تقدیر از برگزارکنندگان این نشست، بر لزوم هم اندیشی و همفکری کارکنان مالیاتی تاکید کرده و ابراز داشت: با توجه به اسناد بالادستی و برنامه‌های توسعه‌ای کشور ازجمله برنامه سوم تا ششم، طرح جامع مالیاتی از سال‌های گذشته آغاز و اکنون در مراحل تکمیلی و پایانی خود قرار دارد. لذا ما به دنبال اجرای به‌موقع گام های طرح جامع در استان بوده و امیدواریم مردم و مودیان مالیاتی از مزایا و محاسن این طرح ملی بهره‌مند شوند.
در پایان این نشست تعاملی اعضاء جلسه و هیات های اجرایی طرح جامع مالیاتی هر سه استان، سوالات و ابهامات خود را مطرح کرده و پاسخ گفتند.

۴۶

کد خبر 1256453

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =