انتقاد قوه قضاییه به لایحه «منع خشونت علیه زنان»

فارس نوشت: معاون قوه قضاییه با اشاره به لایحه منع خشونت علیه زنان گفت: انتقاداتی به این لایحه در قوه قضاییه وارد شده است البته باید هدف از تصویب چنین لوایحی در درجه اول، تقویت بنیان خانواده باشد.

محمدباقر الفت در نشست با اعضای هدایتگران معاونت پیشگیری قوه قضاییه گفت: سمن‌ها می‌توانند به عنوان نیرویی برای مبارزه با فساد باشند و به دستگاه قضایی کمک کنند.

وی ادامه داد: باید توانایی استفاده از این ظرفیت به منظور تحقق اهداف قوه قضاییه را در کارشناسان دستگاه قضایی ایجاد کنیم.

معاون قوه قضاییه با بیان اینکه به کارگرفتن ظرفیت سمن‌ها، هنر و توانایی می‌خواهد، اظهار کرد: باید ادبیات و فرهنگ سمن‌ها را خوب بشناسیم تا باهم در یک جبهه مبارزه علیه فساد و پیشگیری از وقوع جرایم قرار بگیریم.

الفت همچنین با تاکید بر استفاده از ظرفیت رسانه، گفت: متاسفانه گاهی رسانه را دشمن و نقطه مقابل خود تلقی می‌کنیم درحالی که دیگر کشورهای دنیا از این ظرفیت به خوبی در مسیر تامین منافع ملی بهره می‌برد.

وی افزود: گاهی مشاهده می‌شود فاسدان اقتصادی حتی سازمان‌های مقابله با پیشگیری کننده را با رسانه تهدید می‌کنند و با استفاده ابزاری از مصادیق جامعه مدنی سعی در حفظ موقعیت و مقاصد خود دارند.

معاون اجتماعی  و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه خاطرنشان کرد: اگر قدرت جامعه را پشت برنامه هایمان قرار دهیم، موفق خواهیم شد چون جامعه را با جبر و درحالت بی‌اطلاعی نمی‌توان مکلف کرد رفتار به خصوصی داشته باشد.

الفت در بخش دیگری از سخنانش گریزی به لایحه منع خشونت علیه زنان زد و گفت: انتقاداتی به این لایحه در قوه قضاییه وارد شده است. البته باید هدف از تصویب چنین لوایحی در درجه نخست، تقویت بنیان خانواده باشد.

۴۷۲۳۸

کد خبر 1256690

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =