نه شرقی، نه غربی!

بیست و پنج روز تا آغاز رقابت های وزنه برداری جوانان جهان باقیست؛ اما اینجا در تهران نه پولی برای اعزام تیم به فیجی موجود است و نه رئیسی هست که بخواهد به کارها سروسامان دهد

رضا پورعالی:فقط عده ای جوان این روزها دارند روزی چند تن وزنه در سالن تمرین جابجا می کنند، دلخوش به اینکه قرار است به مسابقات جوانان جهان اعزام شوند و برای کشور مدال بیاورند.
ششم فروردین ماه بود که 14 وزنه بردار جوان، از نقاط دور و نزدیک به اردوی تیم ملی دعوت شدند. از زنجان، خوزستان، کردستان، بوشهر، لرستان، آذربایجان شرقی، اردبیل، ایلام و مازندران. همین چند روز پیش هم تست دوپینگ دادند، اما ظاهرا خبری از اعزام نیست. 
در واقع اگر خبر صحت داشته باشد و اعزامی در کار نباشد، این جوان ها را باید بزرگترین قربانیان انتخابات فدراسیون وزنه برداری نامید. دوران ریاست علی مرادی، روز هفتم اردیبهشت ماه به پایان رسید، حالا وزارت ورزش، با انتصاب سرپرست، در تدارک برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون است. همین بهانه برای عدم اعزام تیم ملی جوانان به رقابت های جهانی کافیست. البته دلیل اصلی چیز دیگریست. ظاهرا سفر به شهر ساحلی فیجی، بیش از اندازه گران است. فدراسیون هم پول ندارد که برای هر نفر، بالغ بر چهل یا پنجاه میلیون تومان هزینه کند. 
 
فراموش نباید کرد که اگر تیم ملی وزنه برداری جوانان به مسابقات جهانی فیجی اعزام نشود، طی چهار ماه اخیر این دومین تورنمنت مهم جهانی خواهد بود که بدون حضور وزنه برداران کشورمان برگزار می شود؛ چراکه اسفند ماه سال گذشته هم تیم ملی نوجوانان، با این بهانه که پول نیست و فدراسیون درگیر برگزاری جام فجر است، به رقابت های نوجوانان جهان در آمریکا اعزام نشد. حال با عدم اعزام تیم به شرق و غرب دنیا، باید نگران این بود که مبادا دود این بی توجهی به رده های سنی پایه، به چشم وزنه برداری برود.
251 251
کد خبر 1256941

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • NL ۱۴:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۶
    0 0
    نه شرقی , نه غربی , نه به جمهوری اسلامی .