ایرنا نوشت: مرکز توسعه نانوالکترونیک ایران دومین چالش بزرگ (Grand Challenge) خود را با عنوان «طراحی و ساخت افزاره‌های پوشیدنی جهت پایش سیگنال‌های الکتروکاردیوگراف (ECG)» برگزار می‌کند.

پس از تجربه موفق برگزاری اولین چالش فناوری در زمینه ساخت AFM TIP و در حوزه بومی‌سازی فناوری NEMS در ایران، مرکز توسعه نانوالکترونیک ایران (INEC)، در نظر دارد دومین چالش بزرگ خود را در حوزه پلتفرم‌های پایش از راه دور بیمار (RPM) برگزار کند.
این فناوری ها می توانند با کاهش دفعات مراجعه بیمار جهت مراقبت‌های پزشکی، انتقال بخشی از مراقبت‌های پزشکی به خانه و کاهش هزینه‌های درمانی سبب بهبود کیفیت زندگی افراد شوند.
یکی از فناوری‌ها و افزاره‌های معرفی شده در این راستا گجت‌های پوشیدنی سنجش عملکرد الکتریکی قلب انسان هستند که قابلیت ثبت و ارزیابی سیگنال‌های الکتروکاردیوگراف قلبی را به صورت بلادرنگ و مداوم دارند.
استفاده از فناوری نانو به سبب مزایایی نظیر کاهش امپدانس به دلیل افزایش سطح تماس الکترود-پوست، افزایش نسبت سیگنال به نویز و عدم ایجاد حساسیت‌های پوستی در ساخت این افزاره‌ها بسیار مورد توجه است.
مرکز توسعه نانوالکترونیک ایران (INEC) بر این اساس، در این چالش به دنبال توسعه فناوری‌های حوزه «طراحی و ساخت افزاره‌های پوشیدنی جهت پایش سیگنال‌های الکتروکاردیوگراف است.
بر اساس این گزارش، تمام علاقه‌مندان می‌توانند به طور رایگان در این چالش بزرگ شرکت ‌کنند و از تسهیلات حمایتی بیش از 200 میلیون ریالی شامل کمک‌هزینه نقدی، اعتبار شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو و نیز خدمات کلینیک فنی و مهندسی و فب مرکز نانوالکترونیک ایران بهره مند شوند.
برنده نهایی چالش نیز علاوه بر دریافت جایزه نقدی 300 میلیون ریالی به منظور ثبت پتنت بین المللی و همچنین توسعه فناوری و تجاری‌سازی آن تا مرحله تولید انبوه ویژه برنده نهایی چالش مرکز توسعه نانوالکترونیک ایران بهره‌مند شوند.

5656

کد خبر 1257010

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =