وزارت صنعت: ۸۵ درصد از لوازم برقی موجود در بازار داخلی است

تهران- ایرنا- مدیرکل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزرات صنعت، معدن و تجارت گفت: نزدیک به ۸۵ درصد از لوازم برقی موجود در بازار و حدود ۹۰ درصد از تولیدات گازسوز داخلی است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «عباس هاشمی» افزود: همکاری در بهینه سازی موتورخانه ها، ارتقای رتبه مصرف انرژی بخاری گاز سوز به C و B، تعویض کالای فرسوده لوازم خانگی با تولیدات کم مصرف و پربازده و ارتقای رتبه مصرف انرژی یخچال و فریزر به A++ از جمله برنامه های مورد پیگیری پارسال بود.

وی افزود: اکنون در کشور بخاری های گاز سوز با رتبه انرژی A تولید می شود، و قراردادی برای جایگزین سازی یک میلیون دستگاه بخاری گازی با رتبه انرژی A به جای بخاری های نفتی و گازسوز با رتبه انرژی F در مدارس امضا شده است.

هاشمی اضافه کرد: افزایش سهم بازار تولیدات داخلی با رشد تولید محقق می شود و اکنون ۱۰ تا ۱۵ درصد اجناس موجود در بازار، تولیدات خارجی است که در هر شرایطی متقاضی خود را دارد.

 

** رتبه بندی مراکز خدمات پس از فروش
مدیرکل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت از رتبه بندی مراکز خدمات پس از فروش خبر داد و گفت: برپایه ماده چهار قانون حمایت از مصرف کننده و تولید کننده، واردکنندگان باید از شرکت مادر نمایندگی رسمی داشته باشند.

** حمایت از صنعت قطعه سازی
وی بر لزوم حمایت از صنعت قطعه سازی تاکید کرد و گفت: برای این منظور متناسب سازی تعرفه ها در دستور کار قرار گرفته تا برای توسعه این صنعت انگیزه ایجاد شود.

هاشمی اضافه کرد: پارسال کارتریج شیرآلات، یراق آلات درب، پنجره های یو. پی. وی. سی، مبدل های پکیج و پره های فن در کشور به تولید رسید.

** تهیه شناسنامه برای لوازم خانگی
این مقام مسئول با تاکید بر لزوم پیشگیری از قاچاق، گفت: برنامه هایی از قبیل اجرای ماده ۱۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ایجاد گمرکات تخصصی لوازم خانگی، تشکیل کارگروه های تخصصی پیشگریی از قاچاق کالاو اجرای ماده چهار از قانون حمایت از مصرف کنندگان انجام شده است.

وی توضیح داد: براساس ماده چهار قانون حمایت از مصرف کننده، کد رهگیری برای کالاهایی که به فروش می رسند، تعریف و امکان رصد کالا از مرحله تولید و واردات تا تحویل مصرف کننده، امکانپذیر می شود.

226226

کد خبر 1257109

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =