نگاه آموزش‌وپرورش به طرح رتبه‌بندی معلمان چیست؟

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش‌وپرورش گفت: لایحه رتبه‌بندی معلمان درست است که منجر به افزایش درآمد می‌شود ولی هدف آن افزایش حقوق نیست.

به گزارش خبرآنلاین، علی اله‌یار ترکمان در پاسخ به این سوال که چقدر احتمال دارد این لایحه در مجلس تصویب شود، به «خبرآنلاین» گفته است: «قطعا تصویب می‌شود زیرا حوزه خاص است و توجه نمایندگان محترم را به دنبال دارد؛ علاوه بر این یک تکلیف قانونی است. اگر زودتر مصوبه را از دولت بگیریم و لایحه را به مجلس ببریم، این روند با سرعت انجام می‌گیرد.» او همچنین در پاسخ به این سوال که آیا تنها راه افزایش حقوق معلمان این طرح است؟ می‌گوید: «لایحه رتبه‌بندی درست است که منجر به افزایش درآمد می‌شود ولی هدف آن افزایش حقوق نیست. لایحه رتبه‌بندی در راستای ارتقای کیفیت نظام آموزشی است.»

او در ادامه گفته است: «در واقع این طرح برای این است که معلمان یک مشوقی را داشته باشند تا بتوانند صلاحیت‌های حرفه‌ای خودشان را تقویت کنند و ضمن اینکه افزایش حقوق هم پیدا می‌کنند، بتوانند کیفیت کار خود را در نظام آموزشی ارتقا دهند. ما اصلا رتبه‌بندی را به چشم افزایش حقوق نگاه نمی‌کنیم؛ هرچند یکی از تبعاتش افزایش حقوق است. البته اینکه معلمان ما باید افزایش حقوق داشته باشند یک موضوع واضح است و باید انجام دهیم اما از طریق سازوکارهای خودش. در واقع حرف ما این است که به این طرح به چشم افزایش حقوق نگاه نکنیم که از مسیر اصلی‌اش خارج نشود.»

گزارش کامل را اینجا بخوانید

۴۷۲۳۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1257152

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =