مدال برنز سمیه یزدانی اتفاق بزرگی برای دوچرخه‌سواری ایران است

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری ایران گفت: کسب مدال برنز سمیه یزدانی، رکابزن چهارمحال و بختیاری، پس از ۸۰ سال بسیار ارزشمند است و این اتفاق بزرگی برای دوچرخه سواری ایران است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل ازروابط عمومی روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری ایران ، خسرو قمری کسب مدال برنز سمیه یزدانی  توسط بانوی دوچرخه سوار چهارمحال و بختیاری، در رشته جاده مسابقات قهرمانی آسیا را حائز اهمیت دانست و افزود : برنامه ریزی در جهت تداوم این افتخارات اولویت اهداف فدراسیون دوچرخه سواری است.
وی در ادامه با اشاره به قدمت مسابقات جاده در ایران و جهان  افزود:ما بعد از ۸۰ سال توانستیم به این نتیجه خوب دست پیدا کنیم و این موفقیت بدست آمده اتفاق خوبی برای دوچرخه سواری ایران بود که در مسابقات قهرمانی آسیا رخ داد.
قمری مدال برنز سمیه یزدانی را حاصل رقابت این دوچرخه سوار با نایب قهرمان المپیک و قهرمان بازی های آسیایی عنوان کرد و افزود : یزدانی تنها با ۱۲ ثانیه اختلاف نسبت به نفر دوم به مقام سوم رسید که این نتیجه در تاریخ دوچرخه سواری بی نظیر و رکوردی بی نظیر است.
وی در بخش دیگری از اظهاراتش به تلاش سایر کشورها برای کسب سهمیه المپیک و ارتقاء جایگاهشان در رنکینگ جهانی اشاره کرد و تصریح کرد: کشورهایی همچون قزاقستان ، فیلیپین، هندوستان و ژاپن بر روی مواد مختلف دوچرخه سواری سرمایه گذاری کرده اند که قابل قیاس با ایران نیست ولی ما نیز با وجود محدودیت‌ها و فشارهای مالی در تلاش هستیم از رقابت در رنکینگ و کسب سهمیه المپیک کارنامه ای درخشان داشته باشیم.
رئیس فدراسیون دوچرخه سواری ایران کسب مدال‌های ارزشمند توسط فرانک پرتو آذر و سمیه یزدانی را از افتخارات فدراسیون دوچرخه سواری طی سال های اخیر عنوان کرد و گفت: جوانگرایی، بهره گیری از دانش نیروی متخصص داخلی و تجربیات مربیان وطنی حاصل این موفقیت های اخیر بوده است.
قمری در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر فرانک پرتو آذر صدرنشین رنکینگ آسیا در رشته کوهستان و سمیه یزدانی هم در رشته جاده مقام سوم را کسب کرد و امید است در آینده به نتایج بهتر و مطلوب دست پیدا کنیم.

۴۶

کد خبر 1257290

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =