نامه انتقادی ایران به سردبیر نیویورک تایمز: اشتباه خطرناکی در سرمقاله‌تان داشتید

نمایندگی کشورمان در سازمان ملل در نامه‌ای به نیویورک تایمز نوشت: سپاه پاسداران از کشور در برابر تروریسم و تهدیدات خارجی دفاع می کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نیویورک تایمز اقدام به انتشار نامه نمایندگی ایران در سازمان ملل نموده است. در این نامه با اشاره به اشتباه اولیه سرمقاله روز شنبه نیویورک تایمز که علی رغم انتقاد از سیاست های ضدایرانی دولت آمریکا، اشاره ای به برنامه هسته ای نظامی ایران شده بود، آمده است: چنین اشتباه خطرناکی می تواند سوء تفاهمات بزرگی را در افکار عمومی ایجاد کند و فراتر از آن پوششی را برای کسانی که به دنبال ایجاد اغتشاش در ایران و یا جنگ در منطقه هستند، فراهم کند.


در این نامه که به امضای علیرضا میریوسفی، رایزن و رئیس بخش رسانه ای نمایندگی ایران در سازمان ملل رسیده است، ضمن رد اتهامات نادرست به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آمده است: سپاه پاسداران، بعنوان یکی از نهادهای نظامی اصلی ایران، مهمترین نقش را در دفاع از کشور در برابر تروریسم و تهدیدات خارجی ایفا می نماید.

در این نامه ضمن استقبال از نتیجه گیری شورای سردبیری نیویورک تایمز مبنی بر بی اثر بودن سیاست های تحریمی دولت کنونی آمریکا برای فشار به عموم مردم ایران، تاکید شده است که این فشارها هیچ تغییری در سیاست های ایران ایجاد نخواهد کرد و صرفا عموم مردم ایران را هدف گرفته است.

گفتنی است روزنامه نیویورک تایمز در بخشی سرمقاله روز شنبه خود که در انتقاد به سیاست فشار دولت ترامپ به ایران نوشته شده بود، اشاره ای به برنامه هسته ای نظامی داشت که به فاصله کوتاهی این بخش را به همراه توضیحی در انتهای مقاله حذف نمود.

310 310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1257303

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =