انصارالله برای اجرای توافقنامه حدیده شرط گذاشت

ایسنا نوشت: العربیه به نقل از "منابع آگاه" از شروط جدید انصارالله یمن برای اجرای توافقنامه سوئد درباره بندر حدیده خبر داد.

 چند منبع آگاه به العربیه گفتند که عبدالملک الحوثی، رهبر انصارالله یمن در دیدار اخیر خود با مارتین گریفیث، فرستاده سازمان ملل به این کشور شرطی را برای اجرای توافق صورت گرفته میان طرف‌های یمنی مبنی بر استقرار مجدد نیروها در  شهر حدیده و بندر استراتژیک آن مطرح کرده است.

طبق این گزارش، شروط انصارالله برای اجرای این توافق شامل بازگشایی فرودگاه بین‌المللی صنعاء، بازگرداندن پیکر عبدالحکیم الماوری، وزیر کشور دولت وابسته به انصارالله از بیروت به صنعاء و صدور مجوز فروش حدود یک میلیون بشکه نفت خام موجود در مخازن نفتی شرکت "صافر" در رأس عیسی و واریز درآمد حاصل از آن به بانک مرکزی در صنعاء می‌شود.

طبق گفته این منابع، عبدالملک الحوثی در این دیدار همچنین خواستار توقف اقدامات بانک مرکزی عدن (تحت کنترل دولت مستعفی) در زمینه صدور مجوز واردات و اعتبارات بانکی برای تاجران وارد کننده سوخت، کالا و مواد غذایی از طریق بندر حدیده شده است.

مارتین گریفیث در جریان سفر به صنعاء با رهبر انصارالله درباره اجرای توافقنامه سوئد میان طرف‌های درگیر در یمن دیدار و گفت‌وگو کرد.

طبق این گزارش، همچنین وی قرار است که پس از دیدار با مقامات صنعاء به ریاض سفر کند.

310311

کد خبر 1257325

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =