بررسی لوله گذاری فاضلاب شهر اردبیل در حریم جاده

لوله گذاری فاضلاب شهر اردبیل در محور اردبیل- آستارا به منظور بررسی ضوابط فنی و قوانین موجود با حضور نمایندگان دستگاه های متولی بررسی شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل، در جلسه کمیسیون ماده ۳ دستور العمل ایمنی راه ها و راه آهن، به ضرورت توجه به ایمنی محورهای مواصلاتی و ساخت و ساز در حریم راه ها تاکید کرد.

علی رحمتی با بیان اینکه مطابق ضوابط لوله گذاری بعد از حریم ماده ۶ ( فاصله ۳۸ تا ۶۷ متری از جاده) در نوارهایی به عرض ۳۰ متر به عنوان نوار تاسیسات انجام می شود، افزود: رعایت ضوابط و حفظ ایمنی راه ها خط قرمز راهداری است.

وی افزود: لوله گذاری فاضلاب اردبیل نیز باید منطبق بر ضوابط باشد و در این خصوص راهداری آماده حمایت و ارائه اطلاعات لازم به پروژه های عمرانی است.

رحمتی تصریح کرد: در عین حال که رعایت ضوابط مورد تاکید اداره کل است، از تمامی پروژه های سرمایه گذاری در حاشیه راه ها مورد حمایت است.

دبیر کمیسیون مدیریت ایمنی حمل و نقل استان گفت: با توجه به اینکه بی توجهی به قوانین، می تواند ایمنی ساخت و سازها را تحت الشعاع قرار دهد، انتظار ما از سرمایه گذاران بخش خصوصی و دستگاه های اجرایی توجه به ضوابط موجود است.

۴۶

کد خبر 1257334

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =