گزارش مداخله روسیه در انتخاب ترامپ پرفروش‌ترین کتاب آمریکا شد

سی‌ان‌بی‌سی نوشت: گزارش رابرت مولر، بازرس ویژه پرونده مداخله روسیه در انتخابات آمریکا، چند هفته‌ای است که منتشر شده است.

روزنامه واشنگتن پست با همکاری انتشارات و کتاب‌فروشی اسکریبنر با استفاده از نسخه پی‌دی‌اف این گزارش آن را به صورت الکترونیک و کتاب کاغذی چاپ کرده است که هم اکنون پرفروش‌ترین کتاب آمریکا محسوب می‌شود. به گفته آسوشیتدپرس هفته گذشته این کتاب بیش از ۴۰هزار نسخه فروش داشته است.
 
در این کتاب علاوه بر گزارش مولر درباره انتخابات آمریکا و حوادث بعد از آن ضمیمه‌ای نیز از گزارش ویلیام بار دادستان آمریکا آورده شده است که در هفته‌های گذشته شماره اول لیست کتاب‌های مستند آمازون بوده است. از بخش‌های جذاب این کتاب وجود مقالات تحلیلی روزنامه‌نگاران مشهور واشنگتن پست است که در این کتاب موجب پرفروش شدن آن شده است.
 
چنین تجربه‌ای در سال ۲۰۰۴ در مورد انتشار گزارش کمیسیون حادثه یازدهم سپتامبر اتفاق افتاده بود. این گزارش توسط نورتون اند کامپنی چاپ شده بود و پرفروش‌ترین کتاب آمریکا شده بود. دونالد ترامپ در اظهار نظری گفته بود که گزارش مولر در حقیقت گزارش احزاب دموکرات کشور آمریکاست. ترامپ این گزارش را حاصل عصبانیت دموکرات‌ها از دولتش خطاب کرده بود.
 
در سال‌های گذشته متون سیاسی و نوشته‌های افشاگرانه در باره ترامپ فروش زیادی دارد. بازار کتاب‌های سیاسی هیچگاه مثل دوره ریاست جمهوری ترامپ رونق نداشته است.

۲۵۸۲۵۸

کد خبر 1257346

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =