رهاسازی ۱۰۰ کبک کشف شده از متخلفین در سفیدکوه خرم آباد

یکصد بال کبک کشف شده از متخلفین زیست محیطی، در منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم آباد رها سازی شدند.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، در پی گزارش همیاران محیط زیست مبنی بر قاچاق و انتقال کبک زنده توسط یک دستگاه اتوبوس بین شهری به مقصد کرمانشاه، یگان حفاظت محیط زیست شهرستان الیگودرز بلا فاصله با هماهنگی مقامات قضایی و دریافت حکم بازرسی به محل اعزام و پس از بازرسی خودرو موفق  به کشف ۱۰۰ بال کبک زنده از این خودرو شدند.

با عنایت به اینکه  طبق قوانین شکار و صید این عمل ارتکابی جرم محسوب می شود برای متخلفین پرونده تخلف تشکیل و پس از بازجویی های اولیه و تنظیم صورتجلسه پرونده آن ها  به مراجعه قضایی تحویل داده شد.

رهاسازی در سفیدکوه خرم آباد

کبک های کشف شده نیز به  مرکز قرنطینه حیات وحش منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد منتقل و پس از بررسی وضعیت سلامت آن ها، با حضور فتحی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان و مهندس امیری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان و جمعی از همکاران یگان حفاظت محیط زیست در منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد رها سازی شدند.

در این برنامه نیز یک بهله عقاب تیمار شده در مرکز قرنطینه حیات وحش منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم آباد، پس از معاینه نهایی و اطمینان از سلامتی کامل آن در طبیعت این منطقه رها سازی شد.

۴۶

کد خبر 1257369

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =