فراهم‌سازی بستر صادرات برای مشاغل خانگی/ طراحی برند مشابه سیب سلامت

مدیر یک مجموعه کارآفرینی در اصفهان با بیان اینکه فراهم سازی بستر صادرات برای مشاغل خانگی را مدنظر داریم، گفت: تمام تلاش ما در راستای توانمندسازی کسب وکارهای خانگی است.

به گزارش خبرآنلاین استان اصفهان، سجاد عساکره پیش از ظهر سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه، با بیان اینکه راه اندازی غرفه مجازی در مجموعه کارآفرینی ما رایگان است، اظهار داشت: امروز حضور بیش از سه هزار و ۲۰۰ کسب و کار خانگی را در مجموعه «باسلام» شاهدیم که از این‌میان سهم استان اصفهان در این بازار اینترنتی بیش از ۶۵۰ کسب و کار است.

تمرکز ما روی کسب و کارهای خانگی فاقد بازار کار است

وی با اشاره به اینکه تمرکز ما روی کسب و کارهای کوچکی است که یا بازار کار نداشته‌اند و یا نتوانسته‌اند برندشان را به خوبی معرفی کنند، ابراز داشت: به عبارتی همه تلاش ما این است که کسب و کارهای کوچک بتوانند هویت اصلی شأن را پیدا و آن را عرضه کنند و برگزاری کلاس‌های آموزشی برای دارندگان این کسب و کارها از جمله فعالیت‌های ما است.

مسئول عملیاتی و اجرایی باسلام برگزاری کارگاه‌های آموزشی عکاسی و بازاریابی را از جمله فعالیت‌های این مجموعه برای جان بخشیدن به کسب و کارهای خانگی دانست و گفت: اغلب این کسب و کارها داستان‌های زیبایی برای روایت کردن دارند، اینکه از کجا و چگونه شروع کرده و طی مسیر به چه مشکلاتی برخورده اند، این داستان‌ها برای مخاطبین بسیار جذاب است و ما به صاحبان غرفه‌ها آموزش می‌دهیم چگونه داستان‌هایشان را روایت کنند و یا چه کنند که معرفی محصولاتشان در اولین جستجوهای اینترنتی قابل دسترسی باشد و چگونه مخاطب را جذب غرفه خود کنند.

دسترسی آسان به محصولات سراسر کشور

عساکره یکی از مهمترین محاسن این بازار اینترنتی را دسترسی آسان به محصولات سراسر کشور معرفی کرد و افزود: بسیاری از افراد ساکن در نقطه نقطه ایران فقط از طریق اینترنت می‌توانند به محصولات مورد نظرشان دست یابند و این فضا بستر مناسبی را برای این سبک دسترسی‌ها مهیا می‌کند.

وی اضافه کرد: پس از معرفی محصولِ فرد متقاضی و تأیید آن توسط مجموعه، پس از هر تراکنش که البته به میزان فروش و مبلغ آن بستگی دارد، بین یک تا ۹ درصد از میزان فروش به باسلام تعلق می‌گیرد.

در ادامه مدیر مجموعه کارآفرینی با سلام در اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر ۹۰ درصد از غرفه‌دارانی که به مجموعه کارآفرینی ما مراجعه می‌کنند، با تعجب می‌پرسند مگر می‌شود از طریق اینترنت بازار فروش خوبی کسب کرد، ابراز داشت: این باور در بسیاری از مشاغل خانگی درحال شکل گیری است، در مجموعه باسلام نمونه‌های موفقی داریم که از کار در این‌مجموعه در یک‌روستا به بستر صادرات رسیده‌اند و این از جمله رسالت‌های اصلی ما در این مجموعه است.

احمد رجایی افزود: توانمندسازی کسب و کارهای کوچک و خانگی بزرگترین هدف باسلام است، به همین دلیل به سراغ فروش حضوری نمی‌رویم تا مخاطبان بداند برای فروش محصولاتش از داخل منزل نیز می‌تواند اقدام کند.

طراحی برند مشابه سیب سلامت برای اطمینان مخاطبان از سلامت محصولات

مدیر مجموعه کارآفرینی با سلام در اصفهان در پاسخ به سوال خبرنگار  خبرآنلاین، در ارتباط با شیوه اطمینان از سلامت محصولات بیان داشت: زمانی این مجموعه تبدیل شد به محل امنی برای محصولاتی که موفق به کسب سیب سلامت نشده بودند اما در ادامه طی رایزنی‌هایی که با وزارت بهداشت انجام دادیم در صدد هستیم برندی مشابه سیب سلامت‌برای محصولات خانگی طراحی کنیم.

وی ادامه داد: هرچند در حال حاضر نیز محصولات باسلام توسط دو آزمایشگاه دانشگاه اصفهان و دانشگاه شهید بهشتی مورد رصد وزارت بهداشت قرار گرفته است.

مدیر مجموعه کارآفرینی باسلام در استان اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر سفیران با سلام نیز به صورت سرزده برای بازدید سلامت محیط کار غرفه داران مراجعه می‌کنند تا مشکلی در این ارتباط نداشته باشیم، گفت:  برای تازه‌کارها طرحی به نام دشت اولی‌ها در نظر گرفته‌ایم تا بتوانند فروششان را به میزان فروش سایر غرفه‌ها برسانند.

رجایی افزود: اگر افرادی تمایل داشته باشند در این مجموعه صاحب‌غرفه مجازی شوند آموزش‌های مورد نیاز به آنها ارائه می‌شود.

46

کد خبر 1257521

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =