رتبه سوم استان مرکزی در کمک های مردمی ارسالی به مناطق سیل زده

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی گفت : طبق بررسی های انجام شده تا سوم اردیبهشت ماه ، استان مرکزی در جمع آوری و ارسال کمک های مردمی به مناطق سیل زده پس از تهران و خراسان رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

به گزارش خبرآنلاین استان مرکزی ؛ محمد محمدی در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته هلال احمر ( ۱۲ تا ۱۹ اردیبهشت ماه ) برگزار شد ، با اشاره به مطلب فوق ادامه داد : ارزش ریالی کمک های نقدی جمع آوری شده۱۰ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال می باشد که با احتساب مبلغ جمع آوری شده در حساب ۹۹۹۹۹ هلال احمر استان پیش بینی می‌شود ، در مجموع تا کنون حدود ۲ میلیارد تومان کمک‌های نقدی برای مردم مناطق سیل زده جمع آوری شد.
وی به اعزام ۱۲۵ نیروی عملیاتی تخصصی در بخش های سیلاب ، آوار ، اسکان اضطراری و... طی دو مرحله به مناطق سیل زده استان های گلستان و لرستان اشاره کرد و گفت : علاوه بر اعزام نیروهای متخصص امدادی که به سرپرستی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان در منطقه حضور داشتند ، یک تیم درمان اضطراری BHCU  متشکل از ۱۰ نفر پزشک، پرستار، ماما، روان شناس، کارشناس بهداشت و تکنسین دارویی با تجهیزات کامل دارویی و بهداشتی به ارزش ریالی ۶۰۰ میلیون ریال و تیم حمایت روانی شامل ۴۰ نفر نیز به سرپرستی معاون بهداشت ، درمان و توانبخشی به استان لرستان اعزام شدند.
محمدی با بیان اینکه ۷۶ محموله کمک های مردمی به ارزش ریالی ۴۶ میلیارد ریال از استان مرکزی به مناطق سیل زده ارسال شد ، اضافه کرد : همچنین هزار بسته غذایی ۷۲ ساعته به استان گلستان ، ۳ هزار و ۵۰۰ تخته چادر امدادی به لرستان و ۲ هزار و ۱۰۰ تخته چادر مسافرتی و ۴ هزار تخته پتو به خوزستان ارسال شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان در بخش دیگری از صحبت های خود بیان داشت : با توجه به استقبال مردم در کمک رسانی به مناطق سیل زده و به واقع خلق حماسه توسط مردم استان ، برنامه های امسال هفته هلال احمر با شعار « سیل مهربانی جاریست » برگزار می شود که نشست تخصصی با امدادگران و جوانان ، همایش تجلیل از امدادگران ،  اعزام کاروان های سلامت به مناطق محروم ، ارائه خدمات فیزیوتراپی با تخفیف ۳۰ درصدی در اراک و محلات و دلیجان ، افتتاح مرکز فیزیوتراپی در دلیجان و... از جمله این برنامه ها می باشد.
وی با اشاره به اینکه ۱۲ پایگاه ثابت و ۸ پایگاه سیار در اجرای طرح ملی امداد و نجات نوروزی مشارکت داشتند ، ادامه داد : در طول مدت اجرای این طرح ۱۷۰ ماموریت امداد و نجات با بهره‌مندی ۳۴۸۴ نفر از این خدمات ، انتقال ۹۹ نفر به مراکز درمانی ، اسکان اضطراری ۱۴۴۹ نفر و رهاسازی ۶ مصدوم در حوادث ترافیکی را به همراه داشته است.
محمدی اظهار داشت : همچنین یک پایگاه کوهستان و ۱۲۰ نفر روز نیروی عملیاتی در محورهای مواصلاتی استان و شعب کشیک پشتیبان شعب و مرکز کنترل و هماهنگی عملیات با استقرار بالگرد در این ایام به مسافران و هم استانی‌ها خدمت رسانی را انجام داده اند.

۴۶

کد خبر 1257737

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =