۰ نفر
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۴
ارس طغیان می‌کند، مردم نزدیک نشوند

ایرنا نوشت: مدیر امورمنابع آب خداآفرین از افزایش میزان آورد و دبی ورودی رودخانه‌ ارس از بالا دست و احتمال طغیان رودخانه و افزایش میزان خروجی پایین دست سد خداآفرین و بالا رفتن سطح تراز مخزن خبرداد و نسبت به نزدیک شدن به ارس هشدار داد.

علیرضا محمودزاده روز پنجشنبه از اهالی شهرستان، ساکنین و کشاورزان خداافرین و کارکنان ادارات دارای هرگونه تجهیزات و تأسیسات در حاشیه‌ رودخانه خواست تا از تردد غیر ضروری و کشت و زرع در حاشیه‌ رود ارس خودداری و نسبت به انتقال و جابه‌جایی ادوات و تجهیزات و موتور پمپ‌های خود به بیرون از حاشیه‌ رودخانه اقدام کنند.
وی تاکید کرد: تمامی ساکنین حاشیه ارس به‌ ویژه اهالی روستاهای 'مرزآباد و اوزان' در بخش منجوان باید از هر گونه تردد، توقف و عملیات در حاشیه و بستر رودخانه خودداری کرده و تا آخر این ماه و گذر کامل از احتمال سیلاب و طغیان رودخانه در آماده‌باش و هوشیاری کامل باشند .
محمودزاده از مردم شهرستان خواست اخطاریه‌های ستاد مدیریت بحران خداآفرین، عوامل هنگ مرزی، دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها و اطلاعیه‌های امور منابع آب را جدی بگیرند.
شهرستان خداآفرین در فاصله 150کیلومتری نوارمرزی رود ارس واقع است.

بیشتر روستاهای شهرستان در حاشیه این رود واقع شده و سد خداآفرین و سد تنظیمی قیز قلعه سی بر روی این رود احداث شده است و تا پایان امسال به بهره برداری کامل می رسد .

17231

کد خبر 1258155

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =